Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieodpowiedzialny 58-latek poniesie konsekwencje
Ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie miał 58-letni kierowca Volkswagena zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Ogniwa Wywiadowczego. Mężczyzna już usłyszał zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwy na autostradzie
Poruszał się na dwupasmówce w stanie nietrzeźwości sięgającym 2 promili alkoholu we krwi. Sędzia Sądu Rejonowego we Wrześni wydał wyrok skazujący dotyczący między innymi kary pozbawienia wolności, zakazu prowadzenia pojazdów oraz podania treści wyroku do publicznej wiadomości na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji we Wrześni na okres dwóch tygodni.
-
Podsumowujemy rok 2025 – drogówka
Wydział Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu to komórka wyspecjalizowana w ściganiu sprawców przestępstw i wykroczeń drogowych, obsługi zdarzeń drogowych, zapewniania bezpieczeństwa podczas imprez i eventów wymagających czasowego zamknięcia dróg. Podsumowujemy działanie pionu ruchu drogowego w roku 2025.
-
Kierował pod wpływem alkoholu, przewoził pasażerów
Wczoraj rano pleszewska drogówka zatrzymała kierowcę fiata ducato, który zdecydował się kierować "na podwójnym gazie". Apelujemy o trzeźwość, rozwagę oraz stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
-
Brawura 19-latka za kierownicą BMW
Chwila brawury, brak wyobraźni i zlekceważenie podstawowych zasad ruchu drogowego — taka jazda mogła zakończyć się tragicznie. Dzięki reakcji policjanta będącego po służbie sprawca niebezpiecznych wykroczeń został szybko ustalony i ukarany.
-
Z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, przyjechała autem do komendy na przesłuchanie.
Nawet 2 lata więzienia grożą 51-latce z gminy Kępno, która pomimo cofniętych uprawnień do kierowania przyjechała pod komendę Nissanem, na przesłuchanie w sprawie kolizji. Interwencję wobec kierującej podjął policjant wydziału prewencji, który wykonał czynności związane z kolizją.
-
Nietrzeźwy kierowca z sądowymi zakazami spowodował kolizję. Jest wniosek o deportację!
W niedzielę, 25 stycznia, około godziny 18:50 w miejscowości Kuźnica Zbąska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Mercedes, 32-letni obywatel Ukrainy zamieszkały na terenie powiatu wolsztyńskiego, na prostym odcinku drogi najechał na tył Toyoty, którą kierował 54-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego.
-
Kolejny pijany kierowca bez prawa jazdy zatrzymany przez policjantów
Wczoraj wieleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę, który nigdy nie powinien wsiadać za kierownicę.
-
18-latek bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków zatrzymany przez policjantów
18-letni kierujący BMW wpadł w poważne kłopoty po interwencji policjantów ruchu drogowego z Czarnkowa. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a przeprowadzone badania wykazały obecność narkotyków w jego organizmie.
-
Alkohol zamiast rozsądku. 68-latka zakończyła jazdę na słupie
Ponad 2 promile alkoholu, gwałtowny manewr i uderzenie w słup od parkingowego szlabanu – tak zakończyła się podróż 68-letniej kierującej Citroenem, zatrzymanej przez policjantów z Komisariatu Policji w Kostrzynie.