Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podsumowanie działań "Zero tolerancji"
Na terenie całego województwa wielkopolskiego przeprowadzono wczoraj kolejną edycję działań „Zero tolerancji”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz stanowcze reagowanie na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców.
-
Przekroczył prędkość o 59 km/h. Wkrótce za takie wykroczenie będzie można stracić prawo jazdy
Policjanci z Czarnkowa zatrzymali kierowcę, który w Niekursku jechał 149 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi. Od 3 marca 2026 roku przepisy będą surowsze.
-
Pościg ulicami Poznania. 44-latek uciekał przed drogówką – był po narkotykach i z sądowym zakazem
Nie zatrzymał się do kontroli, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekając ulicami miasta - wjechał w ślepy zaułek. 44-letni kierowca Mercedesa wpadł po policyjnym pościgu. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i nie miał prawa prowadzić pojazdu.
-
Kontrola drogowa zakończona dwoma zarzutami dla 24-latka
Blisko 50 gramów narkotyków oraz kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień – to efekt kontroli drogowej przeprowadzonej 16 lutego przez funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. 24-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.
-
Stop Agresji Drogowej – nagranie świadka wyeliminowało z drogi niebezpieczną kierującą
Prawdopodobnie brak doświadczenia za kierownicą, młody wiek, brawura i niestety bezrefleksyjność 19-letniej mieszkanki powiatu kościańskiego doprowadziły do utraty uzyskanego półtora roku temu prawa jazdy. Wykroczenia drogowe popełnione przez kierującą nagrał ich świadek i przesłał na policyjną skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”.
-
PROWADZIŁ POJAZD POMIMO SĄDOWEGO ZAKAZU - W TRYBIE PRZYSPIESZONYM USŁYSZAŁ WYROK
Zlekceważył sądowy zakaz i wyjechał ciężarowym iveco na autostradę A2. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Koninie, a już następnego dnia stanął przed sądem, który wydał wobec niego wyrok.
-
DZIAŁANIA "ZERO TOLERANCJI" NA AUTOSTRADZIE A-2
Policjanci z całego garnizonu wielkopolskiego przeprowadzili dziś działania „Zero Tolerancji”, ukierunkowane na eliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców na autostradzie A2, drogach ekspresowych oraz krajowych. W rejonie konińskim mundurowi ujawnili 15 nieprawidłowych manewrów wyprzedzania.
-
Podsumowanie działań "Zero Tolerancji"
Wczoraj na drogach całej Wielkopolski policjanci przeprowadzili działania „Zero Tolerancji!”, które miały na celu zdecydowane ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zwracali uwagę na najczęstsze przyczyny zdarzeń, takie jak nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu, nieustąpienie pierwszeństwa oraz korzystanie z telefonu podczas jazdy.
-
16-latek odpowie za kradzież rozbójniczą
Policjanci z Ogniwa do spraw Nieletnich zatrzymali 16-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Nastolatek najpierw okradł pokrzywdzonego, a następnie kiedy ten się przewrócił kopnął go w głowę. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów sprawca został zatrzymany w niespełna 48 godzin po zdarzeniu. Materiały już krótce zostaną przekazane do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
-
135 km/h w terenie zabudowanym
39-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego rażąco zlekceważył przepisy drogowe, jadąc aż 135 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych, a także zatrzymane zostało mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. To nie jedyny brawurowo jadący kierowca zatrzymany w miniony weekend.