Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zdecydowanie za szybko. 112 km/h w obszarze zabudowanym
Ostrowscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolują prędkość w różnych miejscach, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz fragmenty dróg, na których kierujący w sposób rażący naruszają obowiązujące przepisy. W ostatnich dniach policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 100km/h.
-
120km/h w terenie zabudowanym
41-letni mieszkaniec Gostynia rażąco zlekceważył przepisy drogowe, jadąc aż 120 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych, a także zatrzymane zostało mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
-
Nowe przepisy i dożywotni zakaz kierowania dla 35-latka
Dożywotni zakaz kierowania pojazdami i finansowe środki karne dla 35-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Taki wyrok zapadł wczoraj, w trybie przyspieszonym, na podstawie nowych przepisów, przed jarocińskim sądem.
-
Złamał sądowy zakaz. Zapadł wyrok w trybie przyspieszonym
25-letni mieszkaniec Czarnkowa został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów prewencji. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem mimo obowiązującego sądowego zakazu.
-
Łyse opony, cudze tablice i brak prawa jazdy. Seria wykroczeń i przestępstwo po kolizji na Gdyńskiej
Kolizja na ulicy Gdyńskiej w Poznaniu była dopiero początkiem problemów 30-letniego kierowcy Mitsubishi. Kontrola drogowa szybko pokazała, że mężczyzna nie tylko jechał zbyt szybko i na zużytych oponach, ale w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Co więcej na pojeździe zamontował tablice rejestracyjne przypisane do innego auta. Sprawa trafiła do sądu, a konsekwencje mogą być bardzo poważne.
-
Kierował mimo cofniętych uprawnień
Rutynowa kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakończyła się ujawnieniem poważnego naruszenia prawa. 34-letni kierowca poruszał się po ulicach Ostrzeszowa, mimo że decyzją administracyjną cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami.
-
PODSUMOWANIE WEEKENDU
W ciągu ostatniego weekendu kępińscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego oraz kierującego bez uprawnień. Natomiast kępińscy kryminalni zatrzymali 48-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kępnie celem odbycia kary pozbawienia wolności.
-
Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierujących pojazdami
Miniony weekend na drogach powiatu gostyńskiego ponownie pokazał, jak nieodpowiedzialne i niebezpieczne bywa wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzali realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
-
Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy
Policjanci z czarnkowskiej drogówki zatrzymali 34-letniego kierującego, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna próbował uciec samochodem, a potem pieszo.
-
Wolsztyn - Miał dwa sądowe zakazy, został zatrzymany po raz trzeci. Sąd orzekł zakaz dożywotni
Policjanci Wydziału Prewencji podczas służby patrolowej pełnionej na terenie Wolsztyna zwrócili uwagę na kierującego Fordem mężczyznę, poruszającego się ulicą Kolejową. Zainteresowanie mundurowych wynikało z podejrzenia, że pojazdem kieruje osoba objęta sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Po chwili na ulicy Poniatowskiego mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało podejrzenia mundurowych były w pełni uzasadnione, czego dotkliwe konsekwencje odczuł zaledwie kilkanaście godzin później, kiedy stanął przed sądem.