Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kierowco - myśl trzeźwo!
Od 30 grudnia 2025 r. do 15 stycznia 2026 r. Policja, Yanosik oraz firma Screen Network ponownie prowadzić będą ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”.
-
MŁODY KIEROWCA W OBSZARZE ZABUDOWANYM PĘDZIŁ 144 KM/H, ZA CO STRACIŁ PRAWO JAZDY
Pomimo kierowanych apeli nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Dotkliwie przekonał się o tym 19-latek kierujący audi.
-
Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo. 2,1 promila alkoholu w organizmie
Pomimo śliskiej nawierzchni i trudnych warunków drogowych, 55-letni kierowca Opla zdecydował się wyruszyć w podróż po alkoholu. Ta skrajna nieodpowiedzialność zakończyła się groźnym zdarzeniem drogowym i pobytem mężczyzny w szpitalu.
-
Rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje mandatem, punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Po raz kolejny funkcjonariusze ze słupeckiej drogówki zatrzymali kierowcę, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość.
-
Kierował pojazdem pomimo czynnego zakazu – interwencja policjantów w Ostrzeszowie
W minioną sobotę na terenie Ostrzeszowa doszło do zdarzenia drogowego, które zakończyło się policyjną interwencją. Jak się okazało, kierujący pojazdem nie powinien w ogóle znajdować się za kierownicą.
-
Nocna jazda zakończona w celi BMW, zakaz i policyjna pobudka w Zbąszyniu!
22 grudnia br. w Zbąszyniu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego Kolumbijczyka kierującego pojazdem marki BMW. Mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat, a także kolejny, dłuższy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
-
RAŻĄCO PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ
Szybką i nieodpowiedzialną jazdę kierującego samochodem osobowym przerwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. 39- latek w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 103 km/h.
-
„Świeć przykładem – noś odblaski” - kolejne działania profilaktyczne w Chodzieży
Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego pozostaje jednym z priorytetów działań profilaktycznych realizowanych na terenie powiatu chodzieskiego. W ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem – noś odblaski” w Chodzieży przeprowadzono kolejne przedsięwzięcie edukacyjno-prewencyjne, którego celem było zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie widoczności po zmroku.
-
W drodze na święta - jedź rozsądnie, wróć bezpiecznie
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę oraz o to, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Planując podróż, pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego, niezależnie od liczby kilometrów do pokonania.
-
W przedświąteczny weekend dwóch pijanych kierujących
W przedświąteczny weekend, śremscy policjanci interweniowali wobec dwóch pijanych kierujących. Pierwszy z nich uderzył w znak drogowy i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Ujęli go mieszkańcy, którzy widzieli, co wyprawia na drodze. Drugiego pijanego kierującego zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Obaj odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.