Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Rekrutacja do służby w Policji
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Fundusze EU
Norway Grants
ABOUT POLISH POLICE
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
ANTYKORUPCJA
Wielkopolski Bezpieczny Rower VIBEROO
Pyrkowa Kraina
Sarvato

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Medale i wyróżnienia dla wielkopolskich policjantów

  W Auli insp. Ludwikowskiego KWP w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, na której kolejni policjanci zostali uhonorowani kryształowymi gwiazdami. Była to również okazja aby wręczyć okolicznościowe medale dla członków policyjnego klubu honorowych dawców krwi – KREWniaków i osób od lat wspierających jego działalność. Wszystko to działo się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki, Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego i Przewodniczącego policyjnego klubu KREWniacy nadkom. Michała Królikowskiego.

 2. KWP - Uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 59 osób. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjantki i policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w strukturach KWP.

 3. KWP – „NEMESIS”- innowacyjny projekt Wielkopolskiej Policji

  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu właśnie rozpoczęła realizację nowatorskiego projektu pod nazwą „NEMESIS – nowoczesny model systemu śledczego w zakresie przestępstw seksualnych”. W ramach przedsięwzięcia dla Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu zakupiono najnowocześniejszą linię technologiczną do badań genetycznych. Oprócz Wielkopolskiej Policji takimi urządzeniami dysponują śledczy tylko 5 krajów na całym świecie. Projekt jest finansowany z Programu "Sprawy wewnętrzne" realizowanego w ramach Funduszy Norweskich na lata 2014-2021. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 4. KWP – Konferencja inaugurująca projekt NEMESIS

  W dniach 30-31 maja br. w Licheniu Starym odbyła się konferencja inaugurująca nowatorski projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pn. „NEMESIS – nowoczesny model systemu śledczego w zakresie przestępstw seksualnych”. Wśród prelegentów znaleźli się eksperci z kraju i zagranicy specjalizujący się w takich dziedzinach jak genetyka, biologia, psychologia, medycyna sądowa i prawo.

 5. KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 40 osób. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 6. KWP – Skuterem po wodzie

  Masz skuter wodny i już planujesz wodne wojaże? A może myślisz o spróbowaniu tej emocjonującej aktywności? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj dobre rady policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

 7. KWP - Policjanci zapraszają na "Niedzielny Chill out" nad Maltą

 8. Szamotuły - Podejrzani o oszustwa „na policjanta” trafili do aresztu

  Policjanci z Szamotuł, pracując nad sprawą oszustwa „na policjanta”, do którego w maju doszło w Szamotułach, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż podejrzanie działali na terenie powiatu szamotulskiego, nowotomyskiego, gnieźnieńskiego, kolskiego, wolsztyńskiego, województwa lubuskiego, województwa kujawsko-pomorskiego oraz województwa dolnośląskiego.

 9. KWP - Szkolenie policyjnych płetwonurków

  Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu razem z kolegami z Wrocławia pod okiem wyspecjalizowanego instruktora z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego „BOA” z Warszawy doskonalili swoje umiejętności w zakresie nurkowania.

 10. Kalisz - Szkolenie minersko-pirotechniczne

  Ponad 170 różnego rodzaju niewybuchów z okresu II wojny światowej, zabezpieczyli policjanci uczestniczący w szkoleniu minersko-pirotechnicznym na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Borów (gmina Opatówek). W zajęciach doskonalenia zawodowego uczestniczyli policjanci z nieetatowych grup rozpoznania minersko-pirotechnicznego, a także żołnierze Minerskiego Patrolu Oczyszczania Terenu z Materiałów Niebezpiecznych Jednostki Wojskowej 1523 z Inowrocławia. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki pomocy Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek.

Powrót na górę strony