Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Szkolenie w Forcie VII dla nieetatowych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka

  W Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu – pierwszego obozu koncentracyjnego w okupowanej Polsce odbyły się zajęcia szkoleniowe dla wielkopolskich policjantów pn. „Program doskonalenia zawodowego lokalnego w zakresie przeciwdziałania stosowaniu tortur”. Przedsięwzięcie zrealizowano we współpracy z Krajowym Mechanizmem Prewencji Tortur przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

 2. KWP - Uroczyste obchody Święta Niepodległości

  Z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w auli kongresowo-dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Udział w niej wzięli zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy Policji – przedstawiciele wszystkich jednostek organizacyjnych Policji województwa wielkopolskiego.

 3. Poznań - Na co dzień nosi mundur, a po godzinach trenuje kulturystykę. Poznańska policjantka na podium prestiżowych zawodów

  Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się sierż. sztab. Olga Witkowska – funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Nasza policjantka, startując w Międzynarodowym Festiwalu Sportów Sylwetkowych, jako debiutantka wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. W konkursie, który odbył się w dniach 21-22 października w podwarszawskich Markach uczestniczyli zawodnicy z wielu krajów.

 4. KWP - Poznański Zespół Antykonfliktowy istnieje już 11 lat

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 11. rocznicy powołania Zespołu Antykonfliktowego Policji w Poznaniu. Od wielu lat policjanci tego zespołu biorą udział w różnego rodzaju zabezpieczeniach na terenie Poznania, Wielkopolski, a także poza jej granicami, stosując tzw. „miękkie podejście”.

 5. KWP - Niezapomniany dzień dla uczniów Szkoły Podstawowej w Piaskach

  Dzień pełen atrakcji został zorganizowany dla pierwszej z trzech szkół wyróżnionych w Konkursie „Przemoc moimi oczami” za zaangażowanie i chęć promowania prawidłowych postaw wśród uczniów.

 6. Turek - Nasz kolega potrzebuje pomocy!

  Były policjant Komendy Powiatowej Policji w Turku w grudniu 2009 roku wracając z służby do domu uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa, jednak nadal ma całkowicie sparaliżowane nogi. W jego rehabilitacji może pomóc zakup egzoszkieletu.

 7. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 8. KWP - Noga z gazu

  Wielkopolska Policja wraz z Polskim Związkiem Łowieckim w nawiązaniu do działań „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych.” Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!

 9. Leszno - „Cmentarna hiena” z województwa lubuskiego w rękach leszczyńskich policjantów

  Współpraca policjantów z kilku wydziałów oraz ich wnikliwa praca doprowadziła do zatrzymania mężczyzny kradnącego mosiężne wazony z cmentarnych nagrobków. Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży w regionie leszczyńskim. Mowa o 36-letnim mieszkańcu województwa lubuskiego. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 10. Gostyń - Chciał wręczyć policjantom łapówkę, został zatrzymany

  Do 10 lat więzienia grozi 54-latkowi, który kierując Toyotą przekroczył dozwoloną prędkość. W zamian za odstąpienie od ukarania go, próbował wręczyć policjantom łapówkę. Mieszkaniec powiatu słupeckiego usłyszał zarzut usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Powrót na górę strony