Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Jubileusz 25-lecia Wydziału Postępowań Administracyjnych

  24 maja br. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 25-lecia Wydziału Postępowań Administracyjnych. Policjanci i pracownicy wydziału codziennie wykonują szereg zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa wielkopolan. Dzisiejsza uroczystość to okazja aby podziękować im za ich ciężką, skrupulatną pracę.

 2. KWP – Usiłowanie zabójstwa taksówkarki na Wildzie – Archiwum X wraca do sprawy sprzed 24 lat

  Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy usiłowania zabójstwa taksówkarki na Poznańskiej Wildzie. Zdarzenie miało miejsce 15 października 2000 roku na ulicy Droga Dębińska. Zaatakowana nożem kobieta ledwo uszła z życiem. Dotychczas sprawcy nie udało się zidentyfikować i zatrzymać.

 3. KWP - Kolejne zatrzymania osób powiązanych z grupą przestępczą zajmującą się przemytem i dystrybucją narkotyków

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach w dniach od 7 do 9 maja br. zatrzymali 6 osób podejrzanych miedzy innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz przestępstwa skarbowe. W realizację sprawy zaangażowani byli także policjanci z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Dochodzeniowo Śledczego, Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu, policjanci z wydziałów kryminalnych KMP w Poznaniu i KPP w Szamotułach, Sztab Policji KMP w Poznaniu oraz Ogniwo Przewodników Psów Służbowych.

 4. KWP - Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o paserstwo

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili i zatrzymali 3 osoby podejrzane o paserstwo samochodu. Cała trójka została zatrzymana w Poznaniu. Policjanci odzyskali skradziony na terenie Niemiec pojazd Renault Talisman o wartości 60 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia

 5. KWP - Zarzut rozboju dla pseudokibiców

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami z KP Swarzędz ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn, którzy po meczu między Lechem Poznań i Legii Warszawa w Swarzędzu, napadli kibiców poznańskiej drużyny, doprowadzili do stanu bezbronności i zabrali klubowe szaliki. Teraz za rozbój grozi im do 15 lat więzienia.

 6. Podsumowanie działań po przejściu nawałnicy nad Gnieznem

  Policjanci od samego początku byli zaangażowani w akcję związaną z usuwaniem skutków nawałnicy, która przeszła przez Gniezno. Miasto wraca powoli do normalności. Funkcjonariuszy z Gniezna wspierali policjanci z Poznania i Konina. Informujemy, że znów pojawił się alert dotyczący możliwości wystąpienia dziś i w nocy burz i intensywnych opadów deszczu i gradu z silnymi porywami wiatru do 80 km/h.

 7. KWP – Uroczysty apel pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego

  Przed Pomnikiem Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego złożono dziś wieńce, upamiętniając tragiczne losy funkcjonariuszy. Hołd ofiarom zbrodni okupanckich złożył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk. Wielkopolscy policjanci uczcili pamięć swoich poprzedników w bestialski sposób pomordowanych przez sowieckich i nazistowskich okupantów. Stróżom prawa towarzyszyli licznie zaproszeni goście, którzy również oddali hołd ofiarom kaźni z Miednoje i Bykowni.

 8. KWP – Spotkanie szefa wielkopolskich policjantów z przedstawicielami Departamentu Śledczego US Army

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk w swojej siedzibie przy ulicy Kochanowskiego gościł dziś przedstawicieli Departamentu Śledczego US Army. Spotkanie jest efektem współpracy nawiązanej w zakresie wymiany doświadczeń, a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców województwa wielkopolskiego.

 9. Szamotuły - Zaczepiał kobiety- usłyszał zarzuty

  Podejrzany o naruszenia nietykalności cielesnej kobiet oraz groźby karalne usłyszał zarzuty. Postępowanie w sprawie jest w toku. Mężczyźnie grozić może kara więzienia.

 10. KWP - Znamy najlepszego policjanta ruchu drogowego w Wielkopolsce

  Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego w dniach 16-17 maja br. rywalizowali w Gostyniu w Wielkopolskim Finale Wojewódzkim XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. To były zacięte zmagania, które ostatecznie zakończyły się sukcesem asp. Mikołaja Przybylskiego z WRD KWP w Poznaniu. Będzie on razem z sierż. sztab. Aleksem Ziętkiem z WRD KMP w Poznaniu reprezentować Wielkopolskę w finale ogólnokrajowym.

Powrót na górę strony