Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

#JestAkcja - wirtualna rzeczywistość wkroczyła do polskiej Policji
Rekrutacja do służby w Policji
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Fundusze EU
Norway Grants
Komunikaty dla kandydatów
ABOUT POLISH POLICE
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Dopalacze
Zielona Strefa
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
ANTYKORUPCJA

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Święto Policji w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu

  W Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W tym szczególnym dniu Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 2. KWP - Wojewódzkie obchody Święta Policji

  W piątkowe południe na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystym apelu uczestniczyli wielkopolscy policjanci oraz zaproszeni goście.

 3. KWP – Przestępcy nie mają wakacji

  Wielkopolska Policja po raz kolejny apeluje o dokładne weryfikowanie tego, kogo mamy zamiar wpuścić do swojego domu lub mieszkania. W ostatnim czasie znów odnotowaliśmy przestępstwa oszustw i kradzieży, gdzie sprawcy podszywali się m.in. pod pracowników pogotowia wodociągowego.

 4. Oborniki - Kara za złamanie zasad kwarantanny

  Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić jeden z mieszkańców Obornik, który złamał zasady kwarantanny. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 5. Poznań - Uwaga na złodziei działających metodą "na koło"

  Poznańscy policjanci ostrzegają przed nieuczciwymi osobami, które dokonują kradzieży metodą "na koło". W ubiegłym tygodniu poznaniak stracił w ten sposób kilkaset tysięcy złotych. Warto poznać, jak działają przestępcy, aby nie dać im szansy na szybki zysk i uchronić swoje oszczędności, ponieważ konsekwencje takich kradzieży mogą być bardzo dotkliwe.

 6. Leszno - Wyłudzał zaliczki przy sprzedaży maszyn rolniczych – trafił do aresztu

  Wystawiał w internecie ogłoszenia o sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych, których nigdy nie posiadał. Pobierał od potencjalnych klientów kilkunastotysięczne zaliczki, a potem kontakt z nim urywał się. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, a Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

 7. Koło - Pomoc nadeszła w odpowiednim momencie

  We właściwym miejscu i czasie - tak w skrócie można opisać szybkie, a przede wszystkim skuteczne działanie policjantów, którzy udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

 8. KWP - Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

  30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe i samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

 9. KWP - Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Wracając do domu zaciekawił ich styl jazdy osoby jadącej przed nimi. Gdy mężczyzna zjechał na stację benzynową, policjanci pojechali z nim i uniemożliwili mu dalszą podróż. Teraz 29-latek musi się liczyć z konsekwencjami karnymi.

 10. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.