Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Reaguj na hejt w Internecie!

  Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o tym? Może sam jesteś ofiarą hejtu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?

 2. Krotoszyn - Policjanci wyjaśnili sprawę fikcyjnej kradzieży

  Policjanci z Krotoszyna zatrzymali trzy osoby związane z fikcyjnym zgłoszeniem kradzieży samochodu marki BMW 7 wartości 170 tys. zł. Właściciel chciał wyłudzić w ten sposób odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Został zatrzymany razem z dwoma wspólnikami. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 3. Oborniki - Kara za złamanie zasad kwarantanny

  Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić jeden z mieszkańców Obornik, który złamał zasady kwarantanny. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 4. KWP - Zbiórka krwi Policyjnych KREWniaków

  Za nami kolejna udana zbiórka krwi zainicjowana przez policyjnych KREWniaków. Policjanci, pracownicy Policji i mieszkańcy Poznania podczas kilku godzin oddali prawie 15 litrów czerwonego płynu ratującego życie. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy!

 5. Krotoszyn - Zatrzymani marketowi złodzieje

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w kilkunastu sieciowych sklepach mieszczących się na terenie województwa wielkopolskiego. Ich łupem padały głównie artykuły spożywcze i alkohole znanych marek. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

 6. KWP - "Prędkość - Zero Tolerancji"

  Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą obrażenia lub giną. Policjanci 15 i 17 stycznia br. będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy nie dostosowują prędkości do ograniczeń i warunków panujących na drodze.

 7. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 8. CBŚP - Kilkadziesiąt firm zamieszanych w nielegalny proceder - rozbita grupa przestępcza

  Rozbita przez CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Poznaniu zorganizowana grupa przestępcza mogła narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 61 mln zł. W śledztwie występuje łącznie 16 podejrzanych. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy mogli dokonać uszczupleń należności publicznoprawnych w wewnątrzwspólnotowym obrocie olejem rzepakowym i granulatem tworzyw sztucznych. W proceder może być zamieszanych kilkadziesiąt polskich i zagranicznych firm. Śledztwo jest rozwojowe.

 9. Poznań - Prezenty od policjantów

  13 stycznia 2021 roku Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu po raz 15. przekazali upominki dla podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin Swoboda. Mimo, że wizyta nie miała takiej formy jak w normalnych czasach sprzed pandemii, radość dzieci była bardzo podobna.

 10. Poznań – Uwaga na internetowych oszustów i ich nowe metody działania

  Oszuści nieustannie wymyślają nowe metody wyłudzenia pieniędzy. W obecnych czasach większość zakupów dokonywana jest przez internet. Oszuści korzystają z tej okazji i modyfikują swoje przestępcze strategie, aby uzyskać pieniądze – w tym przypadku dostęp do naszego konta bankowego. Policjanci ostrzegają, aby bardzo dokładnie czytać i weryfikować informacje, które otrzymujemy, w szczególności adresy stron i linków, za pośrednictwem których mamy dokonywać płatności za sprzedane lub zakupione towary.