Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijani na drodze, trzech nietrzeźwych kierujących odpowie przed sądem
Trzech nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu podczas minionego weekendu. Nieodpowiedzialne zachowania na drodze doprowadziły do kolizji oraz groźnego zdarzenia drogowego, w którym jedna osoba trafiła do szpitala.
-
Złamał sądowy zakaz, zostanie deportowany
Policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy, który mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wciąż wsiadał za kierownicę. Sprawą zajęli się policjanci z Kłecka. Mężczyzna w trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Funkcjonariusze złożyli również wniosek o deportację obcokrajowca.
-
Recydywa drogowa
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę Volvo, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Podczas kontroli okazało się, że to kolejne tego typu wykroczenie na koncie 21-latka. Zgodnie z przepisami, który weszły w życie we wrześniu 2022 roku, policjanci nałożyli na kierowcę mandat w warunkach tzw. „recydywy”. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
-
Nowa Wieś - 105 km/h, a w efekcie mandat, punkty i zatrzymane prawo jazdy
Sporą nieodpowiedzialnością popisał się dziś kierowca Renaulta zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze pełniący służbę w Nowej Wsi zatrzymali mężczyznę, ponieważ ten przekroczył o 55 kilometrów na godzinę dozwoloną w tym miejscu prędkość. Za popełnione wykroczenie kierujący utracił prawo jazdy.
-
„O 56 km/h za dużo” – ten sam wynik, ta sama prędkość, podwójna utrata prawa jazdy jednego dnia!
18 lutego br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkością 106 km/h. To aż o 56 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.
-
Przekroczył prędkość- okazało się, że prowadził pod wpływem narkotyków
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen, który przekroczył dozwoloną prędkość.
-
KIEROWAŁ NA ZAKAZIE - W TRYBIE PRZYSPIESZONYM USŁYSZAŁ WYROK DOŻYWOTNIEGO ZAKAZU KIEROWANIA
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wdrożyli tryb przyspieszony wobec mężczyzny, który nie stosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna, który dopuścił się przestępstwa, usłyszała wyrok dobę po zatrzymaniu.
-
Policjanci zastosowali nowe przepisy i nałożyli 2500 zł mandatu na młodego "driftera"
Policjanci z Jarocina zastosowali wczoraj nowe przepisy dotyczące drifterów. Młody mężczyzna kręcił tak zwane „bączki” na parkingu jednego z jarocińskich marketów. Na szczęście ta nieodpowiedzialna zabawa zakończyła się tylko mandatem i punktami karnymi.
-
Zlekceważył sądowy zakaz – w 24 godziny usłyszał wyrok
Policjanci z Trzcianki zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę Opla. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym – już następnego dnia zapadł wyrok.
-
Trzy wykroczenia i przestępstwo
Trzy wykroczenia i jedno przestępstwo ma na swoim koncie kierująca busem 23-latka. Kobieta nie tylko przekroczyła dozwoloną prędkość, kierowała niesprawnym technicznie pojazdem i nie zatrzymała się do kontroli drogowej, ale również wsiadła za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Już wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.