Aktualności
Rozmiar czcionki
-
(Nie)trzeźwy poranek – policjanci udaremnili dalszą jazdę aż czterem pijanym kierującym
Policjanci ze śremskiej drogówki i patrolówki oraz funkcjonariusze z ksiąskiego Posterunku Policji, prowadzili kolejne działania pn. „Trzeźwy poranek”. W sumie, funkcjonariusze zatrzymali aż czterech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy byli „na podwójnym gazie”.
-
Tragiczny w skutkach wypadek na drodze wojewódzkiej nr 434, w rejonie Zbrudzewa
Na drodze wojewódzkiej nr 434, w rejonie Zbrudzewa, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty, w którym rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.
-
Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem
Podczas minionego długiego weekendu policjanci z powiatu szamotulskiego pracowali nad pięcioma sprawami związanymi z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu. Dzisiaj od rana przeprowadzono akcję „Trzeźwy poranek”. W ręce mundurowych wpadli kolejni nieodpowiedzialni kierowcy. Policja przypomina – prowadzenie pojazdu po alkoholu to przestępstwo, które może zakończyć się tragedią.
-
Kolejne listopadowe działania "Trzeźwy poranek"
12 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze z posterunków Policji prowadzili w całym powiecie kolejne działania prewencyjno-kontrole „Trzeźwy poranek”. Przebadano ponad 1600 kierowców. Zatrzymano czterech kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Trzech z nich odpowie za popełnienie wykroczenia, jeden za popełnienie przestępstwa.
-
Kolejny "Trzeźwy poranek" po długim weekendzie
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili działania "Trzeźwość". Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Przebadali 1153 kierujących. Dwie osoby wykazały się brakiem odpowiedzialności i wsiadły za kierownicę "na podwójnym gazie".
-
Kolejny „Trzeźwy poranek” na terenie powiatu ostrzeszowskiego
Dbałość o bezpieczeństwo na drogach to jedno z priorytetowych działań policjantów ostrzeszowskiej drogówki. W ramach cyklicznych kontroli funkcjonariusze regularnie prowadzą akcje mające na celu eliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.
-
Podczas akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 2300 kierowców.
Dziś od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu ostrowskiego przeprowadzone zostały działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg tych, którzy kierują na tzw. „podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz pozbawienie wolności. Tylko dzisiaj w zaledwie 3 godziny funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2300 badań trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 1 kierującego, poruszającego się rowerem, który w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
-
Zdecydowanie za szybko. 128km/h w obszarze zabudowanym.
Ostrowscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolują prędkość w różnych miejscach, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz fragmenty dróg, na których kierujący w sposób rażący naruszają obowiązujące przepisy. W ostatnich dniach policjanci podczas kontroli drogowej na sporym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości zatrzymali 18 i 19-latkę. Kierujące jechały ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym.
-
(NIE)TRZEŹWY PORANEK W POWIECIE OBORNICKIM
12 listopada br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Łącznie przebadano 845 kierujących – dwóch z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.
-
Akcja „Trzeźwość” w powiecie nowotomyskim – dwóch nietrzeźwych kierowców i trzech po użyciu alkoholu
Dziś w godzinach porannych policjanci nowotomyskiej „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Kontrole odbyły się w kilku punktach na terenie Opalenicy oraz gminy Nowy Tomyśl.