Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany kierowca spowodował kolizję w Ostrowie Wielkopolskim. Miał blisko 4 promile, nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany
Policjanci ostrowskiej drogówki podjęli 2 listopada interwencję wobec 40-latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo nie posiadał uprawnień oraz był poszukiwany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
-
Pędził ponad 200 km/h drogą ekspresową S8
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Kępnie zatrzymali do kontroli kierującego osobowym BMW, który poruszał się drogą ekspresową S8 z prędkością 202 km/h przy ograniczeniu do 120 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem otrzymał on mandat karny w wysokości 2500 złotych.
-
Nietrzeźwy kierowca usłyszał zarzuty po wypadku na Drodze Krajowej 22
21-letni mieszkaniec Krzyża Wielkopolskiego, który 1 listopada doprowadził do zdarzenia drogowego będąc pod wpływem alkoholu, usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Trzciance.
-
KWP - Akcja "Trzeźwość” w Wielkopolsce
Wielkopolscy policjanci od samego rana sprawdzali trzeźwość kierujących. Tylko w czasie trwania działań funkcjonariusze przeprowadzili blisko 58 tysięcy badań na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 102 kierujących pojazdami, którzy wcześniej spożywali alkohol.
-
KWP - Policjanci apelują: W drodze na cmentarz nie spiesz się! Niech Wszystkich Świętych będzie dniem pamięci nie tragedii
Policjanci jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na groby bliskich. W tym okresie zostaną także wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę.
-
Rekord prędkości pobity
Wrzesińska drogówka odnotowała niechlubny rekord prędkości na Drodze Krajowej numer 92. Kierujący Seatem Ibiza rozpędził się aż do 178 km/h. Wykroczenie popełnił w recydywie. I teraz na swoim koncie 20-latek ma już 24 punkty karne.
-
Kórnik - Nietrzeźwy motocyklista nie uniknie odpowiedzialności
Policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku zatrzymali 44-latka podejrzanego o kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna uczestniczył w zdarzeniu drogowym, a następnie uciekł z miejsca. Przeprowadzone badania wykazały, że miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji świadków pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności. 44-latkowi grozi kara po-zbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz przepadek pojazdu.
-
W centrum Śremu pędził 109 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące, ma do zapłacenia 1500 zł i 13 pkt. na koncie
Policjanci ze śremskiej drogówki namierzyli kierującego oplem - pirata drogowego, który wieczorem, w centrum Śremu ulicą Aleja Solidarności, zasuwał z prędkością 109 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. 31-latek za tak nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i jego konto „zasiliło” 13 punktów karnych.
-
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany – w samochodzie przewoził swoje dziecko
Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu, a mimo to przewoził w pojeździe swoje dziecko. Przypominamy – jeśli nie masz pewności, że możesz wsiąść za kierownicę, nie ryzykuj!
-
Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w Gminie Słupca
Trwają działania policyjne związane z okresem Wszystkich Świętych. W powiecie słupeckim, oprócz działań kontrolnych na drogach, mundurowi w okolicach cmentarzy prowadzą działania profilaktyczne. W gminie Słupca osoby odwiedzające cmentarze otrzymały od przedstawicieli gminy i policjantów elementy odblaskowe. Przeprowadzenie przedsięwzięcia było możliwe dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Słupca.