Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chodził po autostradzie A2 – był pod wpływem narkotyków i miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów
Policjanci z kolskiej drogówki po raz kolejny interweniowali wobec kierowcy stwarzającego realne zagrożenie na autostradzie A2. W dniu 11 listopada, krótko po godzinie 5 rano, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym aucie stojącym na autostradzie A2 oraz mężczyźnie, który chodził po jezdni.
-
WJECHAŁA DO ROWU-BYŁA NIETRZEŹWA
W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wyeliminowali z dróg naszego powiatu kolejną nietrzeźwą kierującą, która wsiadła za kierownicę swojego pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości. Ponadto 42-latka wjechała do rowu powodując uszkodzenie nawierzchni.
-
PRZYJECHAŁ DO KOLEGI, GDY TEN CZEKAŁ NA LAWETĘ -OKAZAŁO SIĘ, ŻE 33-LATEK KIEROWAŁ POJAZDEM NA ZAKAZIE, POD WPŁYWEM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, A W MIEJSCU ZAMIESZKANIA MIAŁ NARKOTYKI
W ciągu ostatniego weekendu dzielnicowi Posterunku Policji w Bralinie zatrzymali 33-latka, w związku z podejrzeniem kierowania samochodem osobowym marki VW pod wpływem środków odurzających. Jak się okazało 33-latek posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kępnie. Ponadto kryminalni w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili woreczek foliowy z zawartością substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w ilości ponad 10 grama brutto.
-
Nietrzeźwy kierowca uderzył w zaparkowany samochód, kluczki zabrał mu świadek
64-latek, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie, doprowadził do kolizji drogowej. Uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód, w którym znajdował się mężczyzna. Dzięki szybkiej reakcji świadka, który wyczuł woń alkoholu od kierowcy i zabrał mu kluczyki, policjanci zatrzymali mężczyznę. 64-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
-
53-latek kierował mimo cofniętych uprawnień i był poszukiwany przez sąd
Podejrzane zachowanie kierowcy Citroena Berlingo zwróciło uwagę policjantów z konińskiej drogówki. Jak się okazało, 53-letni mieszkaniec Szczecina nie tylko prowadził mimo cofniętych uprawnień i autem niedopuszczonym do ruchu, ale był także poszukiwany przez sąd.
-
KGP - „Odblaskowa Szkoła” 2025 – zakończenie etapu realizacji działań w szkołach
Zakończył się etap realizacji założeń konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2025 w szkołach podstawowych z całej Polski. To pierwszy rok, w którym konkurs odbywa się w skali ogólnopolskiej, a zainteresowanie inicjatywą przerosło wszelkie oczekiwania – zgłosiło się ponad 1 500 szkół podstawowych. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządów wyraźnie pokazuje, jak duże znaczenie ma wspólna troska o bezpieczeństwo najmłodszych na drogach.
-
Trzeźwy poranek - policyjne działania na drogach
12 listopada br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 1555 kierowców. Wśród nich jeden był pod wpływem alkoholu.
-
Usłyszał nowinę, musiał się napić - czeka go osąd przez sąd
Policjanci interweniowali wobec wągrowczanina, który bardzo emocjonalnie zareagował podczas wizyty w markecie. Teraz poniesie odpowiedzialność za brak opanowania i wykroczenia jakie popełnił.
-
,,Trzeźwy poranek" po długim weekendzie
12 listopada br. od wczesnych godziny porannych policjanci średzkiej drogówki oraz prewencji rozpoczęli działania „Trzeźwy poranek" na terenie powiatu średzkiego. Wśród ponad 1600 skontrolowanych kierowców, aż 3 nie powinno wsiadać za kierownicę. Rekordzista miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.
-
Nielegalny pobyt, jazda w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania pojazdami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w w Środzie Wlkp. zatrzymali 40-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna kierował Fiatem Seicento mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i przebywa nielegalnie na terytorium RP. Wobec 40-latka została wszczęta procedura deportacyjna.