Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Konkurs: Bezpieczna zabawa to dla pierwszaka ważna sprawa – bawimy się razem, bez przemocy!
Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, Starostwo Powiatowe w Szamotułach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych z terenu powiatu szamotulskiego. Konkurs pod hasłem: „Bezpieczna zabawa to dla pierwszaka ważna sprawa – bawimy się razem, bez przemocy” organizowany jest w ramach akcji „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”.
-
Podsumowanie ogólnopolskich działań „Prędkość” – policjanci apelują
Mimo trudnych warunków atmosferycznych – opadów śniegu, oblodzonych nawierzchni i ograniczonej widoczności – wielu kierowców nadal ignoruje obowiązujące ograniczenia prędkości. To właśnie do nich przede wszystkim skierowane były ogólnopolskie działania „Prędkość”, w które zaangażowani byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.
-
Policjanci zatrzymali kierowcę łamiącego sądowy zakaz
44-latek mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, postanowił zlekceważyć prawo i usiadł za kierownicą. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. W efekcie mężczyzna usłyszał zarzut, a za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
-
Podsumowanie działań “Trzeźwy Poranek”
W poniedziałkowy poranek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”, których celem była eliminacja z ruchu drogowego osób stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Niestety, już od pierwszych minut akcji okazało się, że część kierowców wciąż lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa.
-
26-latek wjechał samochodem do rowu
W minioną niedzielę policjanci z powiatu ostrzeszowskiego interweniowali w sprawie niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z lokalnych dróg. Dzięki reakcji czujnego świadka funkcjonariusze szybko ustalili, że kierujący pojazdem znajdował się pod wpływem narkotyków i nie posiadał wymaganych uprawnień.
-
Kolejny nieodpowiedzialny kierujący na naszej drodze
Dzisiejszy poranek w Rososzycy ponownie pokazał, jak poważne zagrożenie mogą stwarzać kierowcy, którzy lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Około godzin porannych doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem 39-letniego mężczyzny. Kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem.
-
Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez obornicką drogówkę
Policjanci obornickiej drogówki zatrzymali 30-letniego kierowcę, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości oraz posiadając aktywny zakaz kierowania. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.
-
Jeden nietrzeźwy kierowca - pozytywna zmiana dla działań Akcji „Trzeźwość” w powiecie nowotomyskim
Dzisiejszego poranka policjanci z „drogówki” w powiecie nowotomyskim prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Kontrole odbywały się w kilku punktach na terenie całego powiatu nowotomyskiego.
-
ZŁE WARUNKI POGODOWE. KIEROWCO UWAŻAJ!
Od kilku dni na drogach występują pogorszone warunki atmosferyczne. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.
-
Przygotuj swój pojazd na zimę – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych
Zima – to zmienne, trudne warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, a co za tym idzie bardzo niebezpieczne warunki drogowe zarówno dla pieszych, jak i kierujących. Aby bezpiecznie poruszać się po zimowych trasach, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach i zadbać o odpowiedni stan techniczny samochodu.