Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Najpierw 2,4 promila, potem 1,66 – jedna Skoda, dwóch nietrzeźwych kierowców w kilka godzin
Jedna miejscowość, jeden samochód i skrajnie nieodpowiedzialne decyzje. Najpierw kontrola drogowa i kierowca z blisko 2,5 promila alkoholu, kilka godzin później kolejny nietrzeźwy za kierownicą – ponad 1,6 promila. Obaj muszą się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi.
-
Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień
52-latek kierował samochodem pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Nie miał też żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swoje czyny wkrótce odpowiadać będzie przed sądem.
-
Był poszukiwany za dwukrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 42-latka, który był poszukiwany do odbycia 14 miesięcy kary pozbawienia wolności za dwukrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
-
Cztery ,,NAKAZY/ZAKAZY” wobec osób stosujących przemoc domową wydane przez policjantów z Gniezna i Witkowa
W ciągu ostatniego tygodnia dzielnicowi z Gniezna i Witkowa skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa, aby chronić osoby pokrzywdzone przemocą domową. Wobec czterech mężczyzn, którzy stosowali przemoc wobec swoich bliskich wydali nakazy natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazy zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.
-
Potrącenie pieszego na trasie Huta Szklana-Herburtowo
Wczoraj po południu doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki VW potrącił pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia.
-
Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu
W przedświąteczny weekend, kiedy panuje wzmożony ruch, leszczyńscy policjanci po raz kolejny musieli reagować na skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowcy.
-
Dotkliwe konsekwencje przekroczenia prędkości
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę renault, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Podczas kontroli okazało się, że to kolejne tego typu wykroczenie na koncie 46-latka. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie we wrześniu 2022 roku, policjanci nałożyli na kierowcę mandat w warunkach tzw. „recydywy”. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
-
Stracili prawo jazdy
Nadmierna prędkość w szczególności w obszarze zabudowanym może mieć bardzo tragiczne skutki. Dlatego wrzesińscy policjanci apelują o rozsadek i przestrzeganie jasno określonych przepisów w tym zakresie. Niestety trio kierujących o tym zapomniało i czasowo zostało im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.
-
NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA
Reakcja świadków ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Przykładem była sytuacja, do której doszło, gdy jeden z mieszkańców zauważył podejrzane zachowanie kierującego pojazdem, mogące świadczyć o tym, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.
-
Zapadł wyrok w sprawie kolizji
Po zakończonej pracy szamotulskich wykończeniowców nad sprawą kolizji drogowej, do której doszło w Szamotułach, w ubiegłym tygodniu zapadł surowy wyrok. Sprawa dotyczyła 18-letniego kierującego, który uszkodził lokal gastronomiczny oraz zaparkowany samochód, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.