Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz – Najnowsza i największa Komenda Miejska Policji w kraju została otwarta - video

Data publikacji 01.11.2019

Pół tysiąca policjantów i pracowników Policji otrzymało do dyspozycji nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Oddany do użytku budynek jest największym w kraju tego typu obiektem, otwieranym w tym roku. W uroczystości uczestniczył Sylwester Tułajew Sekretarz Stanu w MSWiA oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne stanowisko kierowania, przestronne biura, wygodne szatnie, zautomatyzowana strzelnica, sala ćwiczeń taktyk i technik interwencji i wiele innych pomieszczeń mieści się w nowo otwartej siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Dzisiaj budynek został oddany do użytku. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Św. Gotarda w Kaliszu, której przewodniczył biskup Edward Janiak. W uroczystym apelu wziął udział Sylwester Tułajew Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak I Zastępca Komendanta Głównego  Policji.

W uroczystym apelu wziął udział także insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z I Zastępcą insp. Romanem Kusterem i Zastępcą insp. Konradem Chmielewskim, parlamentarzyści, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz wielu gości. Gospodarzem uroczystości był insp. Dariusz Bieniek – Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

Oddany policjantom do użytkowania budynek jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego łączna powierzchnia to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad pół tysiąca policjantów i pracowników Policji. Budynek został zaprojektowany z myślą jak najlepszej obsługi mieszkańców Kalisza oraz warunków służby policjantów.

W nowej komendzie znajduje się nowoczesne stanowisko kierowania i punkt przyjęć interesantów, czynne całą dobę. Poza przestronnymi pomieszczeniami biurowymi funkcjonariusze mają do dyspozycji salę ćwiczeń taktyk i technik interwencyjnych oraz zautomatyzowaną strzelnicę. Na terenie policyjnego kompleksu znalazła się także nowa stacja obsługi radiowozów oraz kojce dla policyjnych psów.

Budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Została ona sfinansowana z Programu modernizacji Policji w kwocie 48 mln. zł. oraz z funduszy przekazanych przez samorząd. Miasta Kalisza, który podarował na ten cel aż 10 mln. zł.

Andrzej Borowiak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.78 MB)

Film KMP Kalisz

Pobierz plik KMP Kalisz (format mp4 - rozmiar 25.48 MB)

Powrót na górę strony