Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP Poznań - Wysadzali bankomaty, trafili do aresztu

  Czterech recydywistów wysadzających bankomaty zatrzymali policjanci z Poznania. Mają na koncie co najmniej sześć włamań i kradzież 1,5 mln zł w gotówce. Grozi im do 10 lat więzienia.

 2. KWP – Nowoczesne furgony patrolowe dla policjantów z całej Polski

  Automatyczne skrzynie biegów, kamery cofania, duża moc silnika to atuty najnowszych radiowozów. Ze 162 nowoczesnych furgonów patrolowych VW T6 zakupionych przez KWP w Poznaniu dla jednostek Policji w całym kraju, przyjechała pierwsza partia 20 samochodów. Pojazdy zostały zakupione z budżetu Policji oraz z Programu Modernizacji Policji.

 3. Oborniki - Kara za złamanie zasad kwarantanny

  Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić jeden z mieszkańców Obornik, który złamał zasady kwarantanny. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 4. KWP - Apelujemy o ostrożność!

  Od początku kwietnia na terenie Wielkopolski doszło do poważnych zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosło 8 osób. Początek wiosny to szybko zmieniająca się aura i warunki na drodze. Należy bezwzględnie do tego dostosować swoją prędkość i uważnie obserwować to, co dzieję się przed samochodem.

 5. Poznań – Nowe informacje w sprawie zaginięcia 19-letniej Natalii Lick – aktualne zdjęcia

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poszukują zaginionej 19-letniej Natalii Lick. W nocy z 25/26 lutego wyszła z miejsca zamieszkania na Os. Oświecenia, nie zabierając ze sobą dokumentów i telefonu komórkowego. Wszystkie osoby, które od dnia zaginięcia widziały 19-latkę prosimy o kontakt z policjantami pod numerami tel. 47 77 156 12 lub 47 77 156 13 lub numerem alarmowym 112.

 6. Leszno - Skradł rower, by podarować go żonie

  46-letni kurier z Poznania widząc stojący pod kamienicą rower, od razu pomyślał, że to będzie wspaniały prezent dla żony. Kobieta długo się nim nie nacieszyła. Policjanci zabrali rower, a potem zatrzymali męża. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 7. Poznań - 3 mężczyzn zatrzymanych za 4 przestępstwa w 2 dni

  Poznańscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn tuż po tym, jak włamali się oni do sklepu spożywczego, skąd ukradli towar warty kilka tysięcy złotych. Jak się okazało cała trójka miała związek jeszcze z innymi przestępstwami, których dokonali w przeddzień tego zdarzenia. Teraz odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

 8. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 9. Konin - Kara za niestosowanie się do zasad kwarantanny

  34-letni mieszkaniec Konina podczas odbywania kwarantanny, postanowił nie odbierać od mundurowych telefonu oraz nie otwierać im drzwi. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Przepis nakłada również obowiązek odbierania telefonu od policjanta, który w ten sposób dokonuje kontroli. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie nałożył na mężczyznę karę w wysokości 5000 złotych, od której nie można się odwołać.

 10. KWP - Uważajmy na oszustów wyłudzających dane wrażliwe

  Oszuści cały czas próbują nas oszukać i wyłudzić dane wrażliwe, które umożliwią im zalogowanie się na nasze konto w banku. Podstawowa zasada bezpieczeństwa brzmi: Nigdy nie klikamy w linki zachęcające nas do płatności lub zalogowania się na konto, które przychodzą w smsach! Poniżej mamy przykład kolejnego tego typu smsa. Jest to klasyczny atak typu "phishing"!