Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Poznań – Nowe informacje w sprawie zaginięcia 19-letniej Natalii Lick – aktualne zdjęcia

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poszukują zaginionej 19-letniej Natalii Lick. W nocy z 25/26 lutego wyszła z miejsca zamieszkania na Os. Oświecenia, nie zabierając ze sobą dokumentów i telefonu komórkowego. Wszystkie osoby, które od dnia zaginięcia widziały 19-latkę prosimy o kontakt z policjantami pod numerami tel. 47 77 156 12 lub 47 77 156 13 lub numerem alarmowym 112.

 2. KWP - Nadkom. Mariusz Wiśniewski nowym zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  Obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu do spraw kryminalnych dzisiaj powierzono nadkom. Mariuszowi Wiśniewskiemu. Nowych komendantów mają także dwie jednostki powiatowe. Insp. Maciej Kusz przejął kierowanie Komendą Powiatową Policji w Wągrowcu. Komendą Powiatową Policji w Pile będzie dowodził podinsp. Marcin Kowalski.

 3. Poznań – Policjanci nadal ustalają okoliczności zabójstwa kobiety nad rzeką Wartą w Poznaniu

  Policjanci z KMP Poznań weryfikują kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 75-letniej kobiety. Jej zwłoki znaleziono w Poznaniu nad brzegiem Warty, w 2018 roku. Ciągle aktualny jest wizerunek podejrzanego, zarejestrowany przez kamery. Policjanci liczą na pomoc w identyfikacji.

 4. KWP – 18-latek odpowie za nielegalny streaming

  Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali młodego mężczyznę, który nielegalnie udostępniał w sieci transmisje imprez sportowych. 18-latek swoim zachowaniem spowodował straty sięgające 4 milionów złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. Wągrowiec - Policjanci pomogli 4-letniemu chłopcu bez opieki

  Rozpłakany chłopiec siedział na ławce w Parku 600-lecia Miasta Wągrowca. Płakał, bo w pobliżu nie było żadnego z rodziców. Chłopiec czuł się niepewnie i był zlękniony sytuacją, gdyż robiło się coraz później. Patrol policjantów z psem służbowym zadbał, aby dziecko było bezpieczne.

 6. Oborniki - Kara za złamanie zasad kwarantanny

  Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić jeden z mieszkańców Obornik, który złamał zasady kwarantanny. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 7. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 8. Leszno - Za głośno słuchał muzyki w... kasku - video

  Kierował motocyklem jadąc z prędkością aż do 164 km/h. Czterokrotnie przekroczył dozwolone limity, nawet o blisko 90km/h. Nie słyszał policyjnych sygnałów, bo przeszkadzała mu głośna muzyka w kasku. 26-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swej ryzykownej jazdy przed sądem.

 9. Konin - Kara za niestosowanie się do zasad kwarantanny

  34-letni mieszkaniec Konina podczas odbywania kwarantanny, postanowił nie odbierać od mundurowych telefonu oraz nie otwierać im drzwi. Każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Przepis nakłada również obowiązek odbierania telefonu od policjanta, który w ten sposób dokonuje kontroli. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie nałożył na mężczyznę karę w wysokości 5000 złotych, od której nie można się odwołać.

 10. KWP - Reaguj na hejt w Internecie!

  Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o tym? Może sam jesteś ofiarą hejtu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?