Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Nowi funkcjonariusze w szeregach Wielkopolskiej Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego.

 2. KWP - Szkolenie dla policjantów "Niebiesko-Niebiescy"

  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu w 2023 roku podjęła się zorganizowania sześciu jednodniowych szkoleń warsztatowych dla 280 funkcjonariuszy garnizonu wielkopolskiego.

 3. KWP – Areszt za przemyt narkotyków

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu przechwycili przemycane z Królestwa Niderlandów narkotyki o czarnorynkowej wartości 3 milionów złotych. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 46-letniego mężczyznę, a także zabezpieczyli prawie 120 tysięcy funtów brytyjskich. Realizację przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim.

 4. KWP - Szkolenie w Forcie VII dla nieetatowych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka

  W Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu – pierwszego obozu koncentracyjnego w okupowanej Polsce odbyły się zajęcia szkoleniowe dla wielkopolskich policjantów pn. „Program doskonalenia zawodowego lokalnego w zakresie przeciwdziałania stosowaniu tortur”. Przedsięwzięcie zrealizowano we współpracy z Krajowym Mechanizmem Prewencji Tortur przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

 5. KWP – Sierżant Pyrek z mikołajkową wizytą w szpitalu

  6 grudnia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z policyjną maskotką – Sierżantem Pyrkiem odwiedzili nastoletnich pacjentów w Centrum Medycznym HCP im. św. Jana Pawła II w Poznaniu.

 6. KWP - Uroczyste obchody Święta Niepodległości

  Z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w auli kongresowo-dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Udział w niej wzięli zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy Policji – przedstawiciele wszystkich jednostek organizacyjnych Policji województwa wielkopolskiego.

 7. KWP - Noga z gazu

  Wielkopolska Policja wraz z Polskim Związkiem Łowieckim w nawiązaniu do działań „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych.” Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!

 8. KWP - Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali poszukiwanego

  Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali poszukiwanego 46-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia zaległej kary więzienia, a także w związku z włamaniem do jednego z domów pod Poznaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Września - Podpalili ciężarówkę

  Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpalili samochód ciężarowy, dźwig oraz opony. Wartość start została oszacowana na kwotę 110 tysięcy złotych. Według kodeksu karnego grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Wągrowiec - Ten alarm okazał się zabawą

  Takich konsekwencji swojej zabawy dziewczynki się nie spodziewały. Teraz już wiedzą, jak poważne jest wołanie „POMOCY” i nie wolno tego robić dla zabawy.

Powrót na górę strony