Aktualności
Rozmiar czcionki
-
KIEROWALI W STANIE NIETRZEŹWOŚCI - JEDEN Z NICH DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI
W miniony weekend policjanci kępińskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących - 31- latka i 61-latka. Ponadto jeden z nich doprowadził do kolizji.
-
50 punktów karnych za wykroczenia drogowe
To nie pomyłka. Za popełnione wykroczenia drogowe gnieźnieńscy policjanci drogówki nałożyli na kierującego pojazdem marki Opel Vectra 50 punktów karnych i skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Dodatkowo 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, więc nie powinien wsiadać za kierownicę, a tym bardziej przewozić pasażerów.
-
Sobota pełna nieodpowiedzialnych kierowców
W minioną sobotę na terenie powiatu leszczyńskiego doszło aż do 4 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pomimo policyjnych apeli oraz częstych kontroli stanu trzeźwości, nie brak skrajnie nieodpowiedzialnych, narażających ludzkie życie, kierowców na naszych drogach.
-
KWP - „Mikołajowo – odblaskowo”
Dziś na ulicach Poznania pojawił się dość nietypowy patrol. Policjanci Ruchu Drogowego KWP oraz KMP w Poznaniu wraz ze Świętym Mikołajem i przedstawicielami Word Poznań rozdawali elementy odblaskowe. A wszystko to z okazji Mikołajek!
-
Debata społeczna z seniorami w Krzyżu Wielkopolskim
W dniu 2 grudnia 2024 roku z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie mł. insp. Mikołaja Szydzika, odbyła się debata społeczna w Krzyżu Wielkopolskim. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu seniorów.
-
Za nami akcja MOTOMIKOŁAJE
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży wraz z członkami stowarzyszenia PCH MOTO KLUB, grupą Militarna Chodzież i Okolice, Orły z Jedenastki, Motocykliści Chodzież, Grupą Motocyklową Motór Budzyń połączyli siły, by sprawić niespodziankę dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Studźcach. Pomysł powstał z inicjatywy pani Darii Lempart.
-
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Wczoraj kaliscy policjanci, przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych, ale także przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono blisko 120 różnego rodzaju wykroczeń.
-
Swoją podróż samochodem zakończył w rowie - funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu!
O tym, że policjantem jest się przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu udowodnił policjant z Komendy Powiatowej Policji w Turku. W czasie wolnym od służby funkcjonariusz udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który tracąc panowanie nad pojazdem wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd.
-
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pijany
Promil alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło w Zielonej Łące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz wysoka grzywna.
-
Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie
W Szkole Podstawowej w Racocie odbyła się wyjątkowa prelekcja na temat bezpieczeństwa dla uczniów klas 1-3. Spotkanie poprowadziła policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, a towarzyszył jej Pyrek – maskotka wielkopolskiej policji, znana z edukacyjnych inicjatyw skierowanych do dzieci.