Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kontrole na drogach z wykorzystaniem nowoczesnego drona!!!
Działania Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie z wykorzystaniem drona na ulicach Rakoniewic.
-
Jak wygląda praca policjanta
Drugoklasiści chcieli dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, i jak to jest nosić mundur. Dzieci na pewno na długo zapamiętają to integracyjne spotkanie z policjantami. Może któryś z nich kiedyś też założy taki sam mundur. Trzymamy kciuki.
-
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Zdecydowana postawa świadków pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. 54-latek miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
MONITORING MIEJSKI POD LUPĄ POLICJANTÓW I STRAŻY MIEJSKIEJ
Obserwacja miejskiego monitoringu, identyfikowanie wykroczeń i natychmiastowe przekazywanie informacji patrolom w terenie – tak wygląda współpraca policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego podczas obserwacji monitoringu miejskiego wspólnie ze Strażą Miejską.
-
Uciążliwi kierowcy, zastawione chodniki, przekraczana prędkość...
Żywiołowa dyskusja wypełniła Salę Lustrzaną podczas debaty społecznej w Skokach. Poruszono wiele wątków, wybrzmiały postulaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiele osób zabrało głos w sprawie infrastruktury drogowej i wykroczeń popełnianych przez kierowców, które są szczególnie uciążliwe dla mieszkańców.
-
Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
W ostatnim czasie na terenie Piły doszło do zwiększonej ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Aż w 5 przypadkach były one szczególnie niebezpieczne ponieważ poszkodowani trafili z poważnymi obrażeniami do szpitala. Funkcjonariusze pilskiej jednostki od poniedziałku prowadzą działania profilaktyczno-prewencyjne, aby podnieść bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.
-
SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE Z POLICJANTAMI
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą działania profilaktyczne skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu ostrowskiego. Podczas spotkań policjanci przypominają m. in. dzieciom i młodzieży szkolnej o bezpieczeństwie na drodze. Działania profilaktyczne, w tym spotkania z policjantami, mają nieustannie przypominać dzieciom, o różnego rodzaju zagrożeniach i sposobach ich unikania, jak również bezpiecznie poruszać się i przechodzić przez ulicę.
-
Pijany kierowca sam zadzwonił na numer alarmowy miał 2,6 promila
27-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego sam zadzwonił na numer alarmowy, informując, że wjechał w pole. Jak się okazało, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Kórnik – W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę dowiódł funkcjonariusz Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Kórniku. Sierż. sztab. Kamil Kozek – bo o nim mowa. Swoje policyjne obowiązki podjął w czasie wolnym od służby. Podczas podróży samochodem do domu. Wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę, który miał w organizmie prawie 2 promile. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, nie doszło do tragedii.
-
Odblaskowe Mikołajki z przedszkolakami z KRESKÓWKI
Z okazji Mikołajek w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy gościły dzieci z Przedszkola Publicznego KRESKÓWKA w Słupcy. Maluchy wraz funkcjonariuszami dekorowały choinkę i otrzymały odblaskowe prezenty. Wysłuchały też porad, jak być bezpiecznym przedszkolakiem oraz odwiedziły Pyrkową Krainę, bliżej poznały pracę policjantów.