Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania „Trzeźwy poranek” i trzeźwi kierowcy
17 grudnia policjanci ostrowskiej drogówki dzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci poddali badaniu ponad 1800 kierowców. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.
-
Nieodpowiedzialny 57-latek za kierownicą
Nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego pamiętają o fundamentalnej zasadzie trzeźwości za kierownicą. Jedną z takich nieodpowiedzialnych osób był kierowca opla, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej w Kaliszu. Badanie alkomatem wykazało u 57-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.
-
Z Pyrkiem bezpieczniej
Sierżant Pyrek wspólnie z policjantami odwiedził Samorządową Szkołę Podstawową w Orzechowie. Była to już 20 edycja z „Pyrkiem bezpieczniej”. Każdy uczestnik prewencyjnego spotkania otrzymał „dyplom bezpiecznego pieszego”.
-
Zima na drogach bywa niebezpieczna. Przygotujmy się do niej odpowiednio
Pogoda za oknem nie sprzyja kierowcom - mokra i śliska nawierzchnia, negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panującej aury i zadbajmy o odpowiednie przygotowanie samochodu. Pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Mądrze przygotujmy się do zimy, a korzystając z jej uroków, nie zapominamy o ostrożności.
-
Seatem bez uprawnień
Mieszkaniec powiatu ostrowskiego, zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy grabowskiego komisariatu, prowadził pojazd nie posiadając uprawnień. Z czynności sporządzono dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.
-
56-LETNI KIEROWCA BMW SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ I ODDALIŁ SIĘ Z MIEJSCA ZDARZENIA. MIAŁ 2 PROMILE ALKOHOLU W ORGANIZMIE
W piątek, 13 grudnia w miejscowości Linie, na drodze łączącej tę miejscowość z Lwówkiem, doszło do kolizji drogowej, której sprawcą okazał się 56-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki BMW. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachował on bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego pojazdu w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia z innym pojazdem. Po zdarzeniu sprawca kolizji nie zatrzymał się i oddalił z miejsca.
-
PIĘCIU NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH - REKORDZISTA MIAŁ PRAWIE 4 PROMILE
W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wyeliminowali z dróg naszego powiatu pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów znajdując się w stanie nietrzeźwości. Rekordzista miał blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
-
PRZEJECHAŁ PRZEZ ŚRODEK RONDA
15 grudnia 2024 roku o godzinie 4:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 482 na obwodnicy Kępna.
-
RAŻĄCO PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ
Szybką i nieodpowiedzialną jazdę kierujących samochodami osobowymi przerwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. 33- latek w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 109 km/h, natomiast 18- latek poruszał się z prędkością 101 km/h.
-
Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowanych z ruchu
W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali dwóch kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od 1 do blisko 2 promili alkoholu w organizmie. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie mogą trafić do więzienia nawet na 2 lata.