Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej
Policjanci w pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało, powodem tego było, to, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.
-
KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY W RĘKACH POLICJI
Mimo licznych apeli policjantów oraz częstych kontroli trzeźwości, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Tylko wczoraj, 9 września br., funkcjonariusze z powiatu ostrowskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich prowadził motocykl, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Drugi, kierowca Mazdy, miał ponad 1,6 promila. Obaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
-
PIŁEŚ? NIE JEDŹ. TAKŻE HULAJNOGĄ ELEKTRYCZNĄ!
Hulajnogi elektryczne stały się popularnym środkiem transportu w miastach. Jednak należy pamiętać, iż przepisy ruchu drogowego także obowiązują entuzjastów tego środka transportu. Policjanci zatrzymali do kontroli 41-latka, który poruszał się hulajnogą elektryczną. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna byli nietrzeźwy. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został ukarany mandatem karnym 2500 zł.
-
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Siekierzynie
Nie ma przyzwolenia na nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu. Policjanci każdego dnia podejmują działania, aby eliminować z ruchu osoby, które stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.
-
„Bezpieczna droga do szkoły”: spotkania policjantów z uczniami i mieszkańcami powiatu kolskiego
Wrzesień to czas powrotu uczniów do szkół, a tym samym wzmożonych działań profilaktycznych policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole od pierwszych dni nowego roku szkolnego aktywnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przypominając im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
TO JUŻ KOLEJNE OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka kompletnie pijany 42-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel trafił w ręce policjantów. Urządzenie pomiarowe wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo 42 -latek niebawem odpowie przed sądem.
-
Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany
2,6 promila alkoholu we krwi miał 49-letni pirat drogowy, który w Jarocinie na Oś. Konstytucji 3 Maja staranował auta i uciekł z miejsca zdarzenia. Niespełna godzinę później został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Stracił prawo jazdy. Grożą mu też 3 lata więzienia.
-
mStłuczka w mObywatelu – nowa usługa dla kierowców ułatwiająca zgłaszanie kolizji
Od 1 września 2025 roku w aplikacji mObywatel pojawiła się nowa funkcja – mStłuczka. Dzięki niej kierowcy mogą szybko i wygodnie zgłosić kolizję drogową bez papierowych dokumentów i zbędnych formalności.
-
"Odblaskowy Pierwszoklasista” edycja II
8 września 2025 roku w Gostyniu zainaugurowano drugą edycję programu „Odblaskowy Pierwszoklasista”. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie urzędy gmin w powiecie zakupiły elementy odblaskowe dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Akcja została stworzona z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu i jest realizowana we współpracy z samorządami. Jej głównym celem jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
-
Kierował hulajnogą bez wymaganych do tego uprawnień , przejechał rowerem przez przejście dla pieszych – podsumowanie pierwszego tygodnia bezpiecznej drogi do Szkoły
Od pierwszego dnia miesiąca września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży oraz jednostek podległych prowadzą działania w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pod nazwą „ Bezpieczna droga do Szkoły „. To szeroki wachlarz podejmowanych czynności mających zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczne dotarcie do placówek oświatowych.