Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy
27 września 2025 roku dzięki czujności i zdecydowanej postawie małżeństwa z powiatu kolskiego udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.
-
W ciągu doby usłyszał wyrok pół roku więzienia
Policjanci wydziału prewencji podczas nocnej zmiany zatrzymali 28-latek z powiatu górowskiego do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował samochodem wbrew dożywotniemu sądowemu zakazowi. W trybie przyspieszonym usłyszał wyrok skazujący na karę bezwzględnego więzienia.
-
KIEROWAŁ NA DOŻYWOTNIM ZAKAZIE - W TRYBIE PRZYSPIESZONYM USŁYSZAŁ WYROK
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wdrożyli tryb przyspieszony wobec mężczyzny, który nie stosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna, który dopuścił się przestępstwa, usłyszała wyrok dobę po zatrzymaniu
-
Trzy tysiące mandatu dla pirata drogowego
W niedzielny poranek policjanci z jarocińskiej drogówki udaremnili rajd 47-letniego kierującego, który "pędził" 110 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Niezdyscyplinowany kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł i punktami karnymi, na najbliższe 3 miesiące stracił też prawo jazdy.
-
Dwa promile w organizmie kierowcy
Dwa promile alkoholu w organizmie miał 50-letni kierowca toyoty zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
-
W poniedziałek popełnił przestępstwo, we wtorek zapadł wyrok
26-letni kierowca Seata z powiatu leszczyńskiego został zatrzymany przez policjantów z Ponieca, gdy prowadził samochód mimo sądowego zakazu. Już następnego dnia stanął przed sądem i usłyszał wyrok.
-
„Bezpieczna droga do szkoły” w Trzciance – policjanci przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnogach
W dniu 23 września 2025 roku w Trzciance odbyły się działania promocyjno-edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile oraz Urzędu Miasta i Gminy Trzcianka.
-
Hulajnogą bezpiecznie do celu
To akcja edukacyjno - profilaktyczna Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Druga odsłona tej akcji odbyła się w Budzyniu.
-
KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY W RĘKACH POLICJI
Mimo licznych apeli policjantów oraz częstych kontroli trzeźwości, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Tylko wczoraj, 9 września br., funkcjonariusze z powiatu ostrowskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich prowadził motocykl, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Drugi, kierowca Mazdy, miał ponad 1,6 promila. Obaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
-
Powiat - Kontrole trzeźwości podczas "Trzeźwego Poranka"
Wczoraj rano policjanci wolsztyńskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek” ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań skontrolowano ponad 700 kierowców, z których czterech - jak wykazały badania - zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Każdy z nich poniesie konsekwencje swej nieodpowiedzialnej decyzji o kierowaniu pod wpływem alkoholu.