Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Koło - Dzięki właściwej postawie i reakcji mieszkańca naszego powiatu zatrzymano pijanego kierowcę
W poniedziałek po godz. 10:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał informację o potencjalnym nietrzeźwym kierującym. Dzięki właściwej rekcji świadka policjanci z Wydziału Prewencji bardzo szybko zatrzymali 37-latka, który miał przeszło 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.
-
Nowy Tomyśl - Dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę z dożywotnim zakazem kierowania
Złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości to czyny, o które podejrzewany jest 59-letni kierowca audi. W ostatnim czasie nie był to jedyny kierowca, który swoim postępowaniem zlekceważył obowiązujące przepisy i stanowił zagrożenie na drodze.
-
Ostrzeszów - Posiadał dożywotni zakaz
Mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Posterunku Policji w Kobylej Górze posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo ponownie odpowie przed sądem.
-
Kościan - Uciekał, bo posiadał już kilka zakazów kierowania pojazdami
Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym oraz posiadał aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami. Aby uniknąć odpowiedzialności zaczął uciekać przed policyjnymi radiowozami. 29-latek będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Koło - Kierował samochodem pod wpływem narkotyków, a jego nieletni kompan miał przy sobie blisko 20 gramów marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali kierowcę, który prowadził osobowego Peugeota pod wpływem marihuany oraz posiadał jej śladowe ilości. Pasażer pojazdu, którym okazał się 15-letni mieszkaniec Kłodawy, miał przy sobie blisko 20 gramów marihuany.
-
Śrem - Zrobił zakupy, a potem poinformował obsługę sklepu, że uszkodził elewację budynku
Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał kierujący VW Polo, 78-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Senior wpadł w Mechlinie. Tam wszedł do sklepu i najpierw zrobił zakupy. Następnie poinformował obsługę marketu o tym, że kiedy próbował zaparkować przed budynkiem, to uszkodził elewację sklepu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
-
Kępno - Kierowali na podwójnym gazie
W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wyeliminowali z dróg naszego powiatu kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów znajdując się w stanie nietrzeźwości.
-
KWP - Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze
Zima – to zmienne, trudne warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, a co za tym idzie bardzo niebezpieczne warunki drogowe zarówno dla pieszych, jak i kierujących. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu apelują, aby w trakcie nadchodzących ferii zimowych zachować bezpieczeństwo i szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach.
-
Kępno - Policyjna eskorta do szpitala
Policjanci z kępińskiej „drogówki’ zapewnili pilotaż do Szpitala w Kępnie kierowcy, który wiózł pasażerkę, która miała problemy zdrowotne. Dzięki pomocy funkcjonariuszy kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.
-
Ostrów Wielkopolski - Ponad 130 km/h w obszarze zabudowanym. Drogowy recydywista zatrzymany przez policjantów
26-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, po tym jak jechał w obszarze zabudowanym ponad 130 km/h. W trakcie czynności, okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy ten kierowca narusza obowiązujące ograniczenia prędkości. W związku z tym został on ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. Na jego konto wpłynęło również 15 punktów karnych.