Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jeden bez uprawnień, a drugi z zakazem sądowym obydwaj byli pijani
Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący, którzy nie zważają na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali kolejnych pijanych kierujących.
-
Jednośladem bezpiecznie do celu
1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU skierowaną do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.
-
Bezpieczna Wielkanoc 2024
Już niebawem Święta Wielkanocne. W tym szczególnym okresie funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, aby zmotoryzowani poważnie wzięli sobie do serca fundamentalne zasady ruchu drogowego jakimi są m.in. trzeźwość za kierownicą i przepisowa, dostosowana do warunków ruchu prędkość. Taryfy ulgowej dla tych, którzy to zignorują po prostu nie będzie.
-
Sezon motocyklowy rozpoczęty
Miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli już sezon motocyklowy. Ładna pogoda i sprzyjające warunki zachęciły motocyklistów do wyjazdu na drogi województwa wielkopolskiego. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz apelują o ostrożność i rozsądek na drogach. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo!
-
Profilaktyka z mieszkańcami pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”
W miesiącu marzec każdego roku przeprowadzana jest edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz podkreślają jaką ważną rolę odgrywa uważne rozglądanie się, obserwacja drogi i słuchanie tego co się dzieje wokół nas.
-
Po służbie interweniowali wobec pijanego kierowcy
Policjanci z szamotulskiej drogówki wracając ze służby zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem”. Dzięki interwencji funkcjonariuszy nie zdołał kontynuować dalszej jazdy.
-
Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami – to pierwszy kierujący w powiecie gostyńskim wobec którego zastosowano procedurę konfiskaty pojazdu
MIAŁ 3,5 PROMILA ALKOHOLU W ORGANIZMIE I SĄDOWY ZAKAZ KIEROWANIA POJAZDAMI – TO PIERWSZY KIERUJĄCY W POWIECIE GOSTYŃSKIM WOBEC KTÓREGO ZASTOSOWANO PROCEDURĘ KONFISKATY POJAZDU
-
Wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd
17-letni mieszkaniec Mikstatu został przetransportowany do ostrowskiego szpitala po tym jak wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd ciężarowy.
-
Zdecydowanie za szybko
Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.
-
POMIMO WYSOKICH KAR NIETRZEŹWI KIERUJĄCY NADAL STANOWIĄ ZAGROŻENIE NA NASZYCH DROGACH
W ostatnim czasie przepisy dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości zostały znacząco zaostrzone. Niemniej jednak, wielu nadal decyduje się na ryzyko i wsiada za kierownicę w stanie nietrzeźwości, ignorując nie tylko własne bezpieczeństwo, ale także życie innych uczestników ruchu drogowego. W miniony weekend konińscy policjanci wyeliminowali aż 8 nietrzeźwych kierujących oraz 4, którzy kierowali pomimo zakazu lub cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.