Sala Tradycji

KWP – Poznaj historię i tradycję Polskiej Policji

Jak wyglądały policyjne mundury w okresie międzywojennym? Jakiej marki i koloru były policyjne rowery? Ile waży policyjna tarcza? Jak wyglądała kiedyś policyjna dyżurka? Na jakich motocyklach jeździli funkcjonariusze? Jaka była historia policjantów w okresie II wojny światowej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w Sali Tradycji Policji. Serdecznie zapraszamy!

Salę Tradycji utworzono kilkanaście lat temu. Znajdują się w niej zbiory eksponatów, mundurów, dokumentów i wiele innych ciekawych rzeczy związanych z minionymi czasami policyjnymi. Są w niej „zahibernowane” historie, których już nie usłyszymy i nie zobaczymy. Bogaty zbiór historycznych wspomnień został zebrany przez pasjonatów tradycji policyjnej, aby pokazać przyszłym pokoleniom historie naszej formacji. 

Sala Tradycji podzielona jest na kilka tematycznych rozdziałów. Znajdziemy w niej Salę Policji Państwowej, Salę Policji okresu II Wojny Światowej, Salę Policji Współczesnej, Salę Ruchu Drogowego oraz Salę Generalską.

Serdecznie zapraszamy do wspólnych rozmów o tradycji i historii naszej formacji. Policyjne dzieje pełne są fascynujących faktów, dramatycznych wydarzeń i ciekawych przedmiotów.

Do zwiedzania Sali tradycji zapraszamy zorganizowane grupy, nie większe niż 15 osób.

Zorganizowane grupy seniorów zapraszamy w każdy wtorek w godzinach 11.00-13.00, natomiast klasy policyjne zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 10.00. Zwiedzanie Sali Tradycji jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem telefonu - 47 77 137 98 (kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00).

Poznaj naszą historię i tradycję. Zapraszamy!

 

Powrót na górę strony