Ludzie i ich pasje

Agnieszka DOLATA

Moją przygodę z bieganiem rozpoczęłam prawie 3 lata temu. Trochę za namową koleżanek, trochę z ciekawości czy dam radę. Poczatki nie były łatwe, ale juz po 3 miesiącach treningów wzięłam udział w pierwszym biegu na dystansie 5 kilo-metrów i zdobyłam swój pierwszy medal. Ale bie-gam nie tylko dla medali, ale dla siebie, dla lepszej kondycji i samopoczucia. Biorę też udział w biegach charytatywnych dla np. "Drużyny Szpi-ku", która organizuje co roku Bieg z Maltańskim Światełkiem wokół Jeziora Malta. Jest to bieg wspierający osoby cierpiące na choroby nowotwo-rowe.

Moim największym sukcesem było wystartowanie w Biegu Niepodległości w Poznaniu na dystansie 10 km, po 10 miesiącach od rozpoczęcia przy-gody z bieganiem. Dystans ten pokonałam w go-dzinę. Do tej pory zdobyłam wiele medali, z których jestem bardzo dumna. 

Moim największym fanem i wiernym kibicem jest mój syn, który zawsze był i jest ze mną na każdym biegu i czeka na mecie. Sport to zdrowie, dlatego też od zeszłego roku trenuję również "Indoor Cycling" czyli jazdę na rowerze stacjonarnym.

Powrót na górę strony