Ludzie i ich pasje

Aron PRZYBYŁ

Ze sportem mam do czynienia od szkoły podstawowej. Pierwsze poważne zawody jakie pamiętam to bieg na 1000m na hali, kiedy miałem  9 lat. Wtedy to wyłapał mnie trener Paweł Wiśniewski, który jest moim trenerem do dnia dzisiejszego. Nasza współpraca trwa już ponad 25 lat. Czas jaki poświęcam na trening zależy od okresu przygotowań oraz treningu. Średnio jest to około 2 godzin dziennie.  

Najlepiej się czuję w biegach na dystansie 10 km jednak lubię też ból, który towarzyszy 42.195m czyli klasycznemu maratonowi. Kiedyś jak każdy sportowiec marzyłem o olimpiadzie. Obecnie liczę, że uda się mi zaistnieć podczas zawodów Między-narodowych Służb Mundurowych. Bieganie daje mi przyjemność, radość, możliwość z realizowania swojej pasji. Jest tak na prawdę ze mną od kiedy tylko pamiętam. Biegi długodystansowe nauczyły mnie, że jeśli ma się cel, to ciężka i uczciwa praca pozwala go osiągnąć. Dzięki bieganiu zyskałem znajomych w całej Polsce. To cudowna dyscyplina sportu oraz grupa ludzi. No i oczywiście dzięki bieganiu czuję się zdrowy.

Najtrudniejszy start jaki pamiętam to Międzynarodowy Maraton Świnoujście-Wolgast. Bieg rozgrywany jest zawsze na początku września. Pamiętam start w 2009 roku, gdzie do 37 kilometra prowadziłem z kilkukrotnym Mistrzem Europy oraz rekordzistą Polski na dystansie 100 km Jarosławem Janickim. Niestety temperatura oraz trasa zrobiły swoje. Ostatecznie skończyłem tuż za podium czyli na IV miejscu. 


W życiu kieruję się sentencją "Jeśli nie masz pasji, to znaczy, że marnujesz swój czas..." 

Największe sukcesy:
- VIII miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie Dębno 2006 r.,
- Drużynowe Mistrzostwo Polski Toruń 2008 r,
- Dwukrotne Akademickie Wice Mistrzostwo Polski w Mara-tonie 2005 i 2006, 
- III miejsce w Mistrzostwach Walonii na 10 km La Louviere 2002, Belgia
- V miejsce w I Mistrzostwach Europy w Biegu po Pustyni 2009, 
- Mistrz Wielkopolski Policji na 10 km Rzgów 2018, 
- II Wice Mistrz Służb Mundurowych Wlkp. na 10 km Rzgów 2018,
- Mistrz Polski Policji w Półmaratonie Sobótka 2019,
- Wice Mistrz Polski Policji w Maratonie 2019 Dębno.

Powrót na górę strony