Ludzie i ich pasje

Adam SZYMANOWSKI

Adam Szymanowski trójbój siłowy uprawia od 2014 roku. Wcześniej amatorsko trenował kulturystykę i sporty siłowe. Jest członkiem klubu sportowego „Kobra Kościan” i założycielem Klubu Sportowego „Sztanga” Bojanowo. W swojej dotychczasowej karierze wywalczył dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Celem Adama na najbliższe lata jest podium na mistrzostwach Europy.

W  dniach 8 i 9 grudnia br. policjant wziął udział* w Mistrzostwach Polski Federacji IPF Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego, które odbyły się w Warszawie.

Przed zawodami wymieniany był w gronie faworytów do złotego medalu. Już w 2016 roku zdobywał Mistrzostwo Polski, a 2015 roku, gdy debiutował w trójboju siłowym zdobył drugie miejsce. Również w 2017 roku wywalczył srebrny medal pomimo ciężkiej kontuzji, której doznał przed zawodami. Adam zmagał się nie tylko*z dużymi ciężarami ale również z czasem. Tylko dzięki sile woli i wielkiej determinacji zdołał powrócić do treningów na swoim poziomie. Ciężka praca pozwoliła mu dojść do doskonałej formy i poprawienia życiowego rekordu.

Adam Szymanowski spośród wszystkich startujących osiągnął najlepszy wynik. Na ławeczce wycisnął 240 kg, w martwym ciągu podniósł 280 kg, a w przysiadzie dźwignął 345 kg. Uzyskany rezultat 865 kg pozwolił mu stanąć na najwyższym podium.

W styczniu tego roku nasz mistrz otrzymał powołanie do kadry narodowej.

Pliki do pobrania

  • 7.62 MB
  • 6.14 MB
Powrót na górę strony