Ludzie i ich pasje

Zbigniew GIZELSKI

Zbigniew Gizelski

Od 2007 roku jestem członkiem stowarzyszenia Liga Obrony Kraju, aktualnie od kilku lat pełnię funkcję wiceprezesa organizacji powiatowej LOK. Podstawową formą działania LOK na naszym terenie jest prowadzenie zajęć strzeleckich dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele. Składają się na to treningi strzeleckie oraz zawody strzeleckie. Prowadzone są strzelania z broni pneumatycznej, strzelanie dokładne z karabinka sportowego oraz tzw. pojedynek strzelecki.  Inspektor prowadzi treningi, sędziuje zawody. Posiada uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego, swoją wiedzę i umiejętności przekazuje młodzieży na treningach.

Sam biorę czynny udział jako zawodnik osiągając bardzo dobre wyniki, plasując się wśród najlepszych w lidze powiatowej. W minionym roku jako członek najlepszej drużyny z powiatu słupeckiego uczestniczyłem w zawodach wojewódzkich w tzw. wieloboju strzeleckim, na który składa się kilka konkurencji tj. strzelanie z pistoletu wojskowego, strzelanie z AKMS, pojedynek strzelecki oraz rzut granatem. Drużyna reprezentująca LOK Słupca zwyciężyła w tych zmaganiach i reprezentowała województwo wielkopolskie na zawodach krajowych.

Chętnie dzielę się wiedzą i umiejętnościami strzeleckimi angażując się społecznie w prowadzenie zawodów strzeleckich na lokalnych festynach, czy przygotowując zajęcia dla członków stowarzyszeń. Moje stanowisko strzeleckie na ostatnim pikniku Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Strzałkowie cieszyło się olbrzymim za-interesowaniem.

Poza strzelectwem czynnie uprawiam turystykę rowerową zwiedzając na dwóch kółkach Polskę i Europę. W minionym roku odbyłem podróż jednośladem w Dolomity.

 

foto: zbiory prywatne Zbigniewa Gizelskiego, TwojaSłupca.pl, zpleszewa.pl

Powrót na górę strony