Ludzie i ich pasje

Emilia i Witold KORBANKOWIE

Emilia Korbanek

Witold Korbanek

Jesteśmy policyjnym małżeństwem, a naszą wspólną pasją jest uprawianie sportu. Wiodącą dyscypliną Witolda jest kolarstwo MTB, natomiast moją – biegi długodystansowe. Towarzyszymy sobie jednak podczas treningów i  bierzemy wspólnie udział w zawodach. Czasami traktujemy je bardzo serio – podejmując wzajemną rywalizację, natomiast innym razem z przymrużeniem oka – tak jak na biegu Maniacka Dziesiątka, na którym wystartowaliśmy przebrani za Wilka i Czerwonego Kapturka.

Witek ma na koncie kilkadziesiąt startów w maratonach  rowerowych GogolMTB, Kaczmarek Electric MTB oraz  SolidMTB. Wielokrotnie brał udział w  biegach na dystansie 10 i 5 km, a w 2017 roku zadebiutował w półmaratonie.

Ja jestem tegoroczną zdobywczynią biegowej Korony Maratonów Polskich, brałam także udział w licznych półmaratonach, biegach na dystansie 10 i 5 km. Przebiegłam też dwa ultramaratony (55 i 70km). Zachęcona przez męża wzięłam udział w rowerowych zawodach GogolMTB, gdzie kilkakrotnie w kategorii wiekowej udało mi się zająć miejsce na podium.

Ostatnio po raz pierwszy (na pewno nie ostatni) wystartowaliśmy w crossowych  zawodach duathlonowych, w których należy popisać się zarówno biegiem jak i jazdą na rowerze. I tutaj również stanęłam na najwyższym słupku.

Zawsze powtarzamy, że nigdy nie byliśmy wybitnymi zawodnikami i pewnie już nie będziemy.  Jednak regularne uprawianie sportu pozwala nam zachować nienajgorszą kondycję i dobre samopoczucie na co dzień, natomiast udział w zawodach zaspokaja potrzebę przeżycia przygody. Wakacje już od lat są ukierunkowane jednośladowo. Ładujemy na bagażniki sprzęt turystyczno-biwakowy i jedziemy w Polskę.  Takie przeżycia zbliżają. 

Powrót na górę strony