Ludzie i ich pasje

Anna KRÓL

Anna Król


Moja przygoda z piłką rozpoczęła się bardzo wcześnie. W dzieciństwie po prostu zawsze grałam w piłkę z chłopakami z podwórka, na boisku Szkoły Rolniczej na poznańskim Golęcinie, której jestem absolwentką. W moich młodzieńczych czasach nie było za bardzo możliwości rozwoju pasji grania w nogę, zwłaszcza przez dziewczynę. Spełniłam swoje marzenie dopiero po 40-stce.

W 2016 roku postanowiłam stworzyć Drużynę Kobiet w Piłce Nożnej, gdyż rok wcześniej jako obserwator uczestniczyłam w II Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn w Olsztynie i mnie to zainspirowało. Gdy do KWP w Poznaniu przyszło zaproszenie na Turniej do Olsztyna, nie miałam wątpliwości, aby szybko zorganizować Drużynę KWP w Poznaniu i wziąć udział w turnieju. Na początku była nas garstka: cztery funkcjonariuszki z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu, trzy z Wydziału Postępowań Administracyjnych oraz nasz najcenniejszy zawodnik - Karolina Grześkowiak z KPP w Środzie Wlkp. Ja, jako inicjatorka całego przedsięwzięcia zostałam kapitanem Drużyny. Pierwsze stroje zespołu zostały współfinansowane przez NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.

Nasz debiut zakończyłyśmy na V - przedostatnim miejscu. Nie zraziło nas to, tylko zmotywowało do jeszcze cięższej pracy. Z czasem zespół zaczął się rozrastać, przyszły nowe zawodniczki z KMP w Poznaniu oraz KPP w Kościanie i KPP we Wrześni. W lutym 2017 pojechaliśmy na VIII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja, gdzie wywalczyłyśmy IV miejsce. W czerwcu 2017 roku zdobyliśmy II miejsce na VI Turnieju Piłki Nożnej IPA Gdynia 2017. Na koniec sezonu wywalczyłyśmy największy sukces - 2 miejsce (bez żadnej porażki) na IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o puchar Komendanta Głównego Policji.

Obecnie zespół liczy 12 funkcjonariuszek, z którymi spotykamy się na treningach pod okiem Trenera III Ligowej Drużyny Kobiecej AZS UAM. Gramy również sparingi z różnymi zespołami kobiecym z Poznania.

W najbliższych czasie chcemy wziąć udział w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się 9 grudnia br. w Kościanie pn."GRAMY DLA PATRYCJI". Dodatkowo poza reprezentowaniem KWP w Poznaniu w turnieju, chcemy  również wesprzeć organizatorów  fantami, które przekażemy na aukcję, aby wspomóc akcję.

Z okazji pierwszych urodzin naszego klubu założyłyśmy z dziewczynami fanpage Drużyna Wielkopolskiej Policji Kobiet w Piłce Nożnej – z tego miejsca chciałabym zaprosić wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszej stronki oraz do śledzenia naszych kolejnych wpisów, startów itp.

Naszym hasłem jest GRAMY NA WESOŁO, aby znaleźć odskocznię i zachować równowagę miedzy ciężką służbą, a życiem poza nią.

W wolnym, poza graniem w piłkę oczywiście, lubię jeździć na rowerze oraz pływać. Dodatkowo interesuję się też kinematografią. Lubię czytać biografie słynnych kobiet oraz fotografować otaczający nas świat.

 

Powrót na górę strony