Ludzie i ich pasje

Zuzanna PIĘTKA

Zuzanna Piętka

Przygodę z taekwondo rozpoczęłam w 2004 roku mając zaledwie 8 lat. Moim pierwszym i zarazem jedynym trenerem jest Damian Sadowski. Od początku reprezentuję barwy klubu KUK-SON Pawłowice. I tak z treningu na trening, aż do zawodów. Wielokrotnie stawałam na podium Mistrzostw Polski, Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. W 2016 roku, będąc członkinią Kadry Narodowej Polski wzięłam Udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Poza udziałem w zawodach jako zawodniczka, jestem również trenerem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Mam pod swoją opieką zarówno początkujących zawodników jak i tych, którzy przygotowują się do startów w zawodach najwyższej rangi.

Bieżący 2017 rok nie należy do moich najlepszych okresów.  Z uwagi na powracającą kontuzje (trzykrotne skręcenie kostki w tym roku) musiałam odpuścić część wyjazdów na zawody, do których bardzo ciężko się przygotowywałam.

Od 2015r. służę w Policji. Z początku w WZM KMP Poznań, obecnie w OPI KPP Kościan. Przeniesienie do Kościana pozwoliło mi zaoszczędzić sporo czasu. Dojazdy do Poznania zabierały mi bardzo dużo czasu,  który teraz mogę poświęcić na treningi .Nie jest łatwo pogodzić częste i wyczerpujące przygotowywania do zawodów ze służbą. Niemniej robię wszystko by połączyć jedno z drugim. Jak do tej pory z całkiem niezłym rezultatem.


Po służbie czas wypełnia mi przede wszystkim sport. Wiele godzin pochłaniają treningi na macie oraz treningi indywidualne. Dotychczasowe sukcesy sportowe osiągnęłam dzięki ogromnemu poświęceniu zarówno z mojej strony jak i trenera. W chwilach odpoczynku od treningów chętnie relaksuje się przy grach zespołowych, takich jak siatkówka, piłka nożna czy piłka ręczna. Jestem członkiem żeńskiej drużyny piłkarskiej przy KWP w Poznaniu. Wraz z dziewczynami z drużyny staramy się regularnie trenować i wyjeżdżać na turnieje oraz zawody skierowane do służb mundurowych.

 

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (Polish Open Warsaw Cup), Warszawa, 2012r.

III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Łódź, 2012r.

I miejsce – Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego, Święciechowa, 2013r.

III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (Polish Open Warsaw Cup), Warszawa, 2013r.

II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Giżycko, 2013r.

II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Olsztyn, 2013r.

III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (Polish Open Warsaw Cup), Warszawa, 2014r.

II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Bolesławiec, 2014r.

III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Kętrzyn, 2015r.

III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów, Warszawa, 2015r.

 I miejsce – Puchar Polski (Bydgoszcz Cup), Bydgoszcz, 2015r.

IX miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Rumunia, 2015r.

II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Swarzędz-Zalasewo, 2016r.

 

Powrót na górę strony