Ludzie i ich pasje

Marcin KOLAŃSKI

Marcin Kolański

Wywodzącą się z Tajlandii, sztuką walki jaką jest Muay Thai, zraził mnie mój kolega, który walczył i trenował w Holandii. Sport ten trenuję już od kilku lat. Z początku traktowałem to raczej jako zabawę, sposób na wykorzystanie wolnego czasu. Z czasem przerodziło się to w moją największą pasję. Teraz to ja staram się zarazić innych miłością do tego sportu.

Muay Thai to sport, który uczy siły charakteru i szacunku do drugiego człowieka. Pomaga mi też odreagować stres związany z codzienną służbą w Policji. Pozwala oderwać się od codziennych problemów. Podczas treningów mam też okazję przybliżać sobie kulturę i tradycję tej dyscypliny.

Aby być w formie trenuję bardzo często, przy-najmniej 5-6 razy w tygodniu. Tak duża liczba treningów sprawia, że bardzo trudno jest ją pogodzić ze służbą w Policji, rodziną…  Jeżeli jednak chodzi o coś, co jest dla nas cenne, i do tego czerpiemy z tego ogromna radość, zawsze można jakoś to pogodzić. Myślę, że każdy powinien pielęgnować swoje pasje. Życie staje się wtedy pełniejsze.

Moim największym marzeniem jest zostać Mi-strzem Świata!  Żartuję oczywiście, ale nie ukrywam, że chciałbym kilka medali jeszcze zdobyć. Najbardziej chciałbym jednak wziąć udział w turnieju Muay Thai w Tajlandii, by móc poczuć prawdziwy klimat tego sportu, w jego kolebce.

 

Największe osiągnięcie sportowe:

- srebrny medal Mistrzostw Polski Muay Thay 2017

Powrót na górę strony