XVIII Miedzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Poznań 2016

DSC 0156Pod koniec sierpnia, na boisku Szkoły Podstawowej nr 13 w Poznaniu, odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Piłkarski organizowany przez Region IPA Poznań. W rywalizacji brało udział 15 drużyn, w tym dwie zagraniczne z Węgier i Włoch. Zwycięski Puchar wywalczył zespół KWP Bydgoszcz.

Organizacja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej na stałe wpisała się w historię działalności Regionu IPA Poznań. Ideą  przyświecającą organizatorom jest integracja różnych środowisk poprzez rywalizację sportową. Pod koniec sierpnia tego roku odbył się osiemnasty Turniej, tym razem w Poznaniu. Choć na przestrzeni wielu lat miejsca organizacji przedsięwzięcia się zmieniały, to nie zmienili się ludzie, którzy chętnie i „wiernie” uczestniczą w naszych imprezach. Są to koledzy z Węgier, Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, Straży Miejskiej , Wojska Polskiego oraz z policyjnych jednostek naszego województwa. 
Tegoroczne rozgrywki Patronatem Honorowym objął Starosta Powiatu Poznańskiego, Prezydent Miasta Poznania oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

W piątek, przed rozpoczęciem wszyscy zebrani zawodnicy, zaproszeni goście, gospodarze oraz kibice,  minutą ciszy uczcili pamięć ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

O godz. 10:00, Przewodniczący Regionu IPA Poznań kolega Witold Drzażdżyński ogłosił otwarcie Turnieju. W tej uroczystości wzięli także udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł.insp. Maciej Nestoruk, Przewodniczący ZW NSZZP podinsp. Andrzej Szary, Dyrektor Aresztu Śledczego mjr Szymon Zandrowicz, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Paweł Kurosz, Prezydent IPA Polska Fryderyk Orepuk a także prekursorzy tegoż wydarzenia koledzy Eugeniu Grycza, Piotr Szymurski i Tadeusz Mnich.

Po uroczystym otwarciu Turnieju rozpoczęto rozgrywki trwające do soboty. Wszyscy kibicujący byli pełni podziwu dla zawodników, którzy w niemiłosiernym upale wykazali ogromną wolę walki i z pełnym zaangażowaniem stawali do rywalizacji. Drużyny wybiegały na boiska zmotywowane i głodne zwycięstwa.
Dwudniowe zmagania wyłoniły cztery drużyny, które zawalczyły  o czołowe miejsca Turnieju.
W meczu o III miejsce  spotkały się drużyny IPA Jarocin i IPA Poznań. Z tego pojedynku zwycięsko wyszła drużyna z Jarocina. Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy reprezentacją KWP Bydgoszcz a drużyną Aresztu Śledczego.  Koledzy z Bydgoszczy okazali się  bezkonkurencyjni i zdobyli I miejsce Turnieju.

Klasyfikacja podsumowująca:

I miejsce  KWP – NSZZP Bydgoszcz

II miejsce  Areszt Śledczy Poznań

III miejsce   IPA Jarocin

IV miejsce  IPA Poznań

V miejsce  IPA Gyongyos (Węgry)

VI miejsce KMP -NSZZP Poznań

VII miejsce Komenda Wojewódzka PSP

VIII miejsce Wojsko Polskie

IX miejsce Wydział Konwojowy KWP Poznań

X miejsce  IPA Gniezno

XI miejsce Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Poznań

XII miejsce OPP Poznań

XIII miejsce IPA Gostyń

XIV miejsce  Straż Miejska Poznań

XV miejsce  Police Municipale Riccione (Włochy)
DSC 0156


Dużyna IPA Poznań:
Robert Mak - trener
Michał Bartkowiak
Maciej Lubczyński
Krzysztof Woźniak
Tomasz Maciejewski
Tomasz Jagłowski
Mateusz Przybyłowski
Krzysztof Zastróżny
Arkadiusz Korcz
Piotr Dembski
Paweł Linke
Łukasz Czarnuch
Jacek Cyran  
Turniej zakończył się uroczystą galą, na której wręczono puchary, medale, nagrody rzeczowe  i pamiątkowe dyplomy uczestnikom Turnieju. 
Zwycięski Puchar ufundował Prezydent IPA Polska, Puchar za II miejsce Starosta Powiatu Poznańskiego, Puchar za III miejsce Prezydent Miasta Poznania oraz Puchar za IV miejsce Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Ponadto do rąk zwycięskiego zespołu trafił Puchar Mistrza Turnieju ufundowany przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką.  Puchar Fair Play Turnieju ufundowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała drużyna IPA Gyongyos z Węgier.
Były także wyróżnienia i nagrody indywidualne. Statuetkę Najlepszego strzelca Turnieju otrzymał reprezentant KWP Bydgoszcz Mateusz Dobek – zdobywca 11 bramek. Statuetkę Najlepszego Bramkarza otrzymał zawodnik Aresztu Śledczego Arkadiusz Małyszek a Statuetkę Najbardziej Doświadczonego Zawodnika, zupełnie zasłużenie, otrzymał Janos Szigili z Węgier, który na Turniej do Poznania przyjeżdża od 15 lat. 
Nagrody wręczali Prezydent IPA Polska Fryderyk Orepuk, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu mł.insp. Adam Kachel, w imieniu Krystyny Łybackiej Lucjan Dutkiewicz oraz  w imieniu Przewodniczącego ZW NSZZ Przemysław Posteremczak.

DSC 0324

Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach za chęci, zaangażowanie, koleżeńską rywalizację i za wspaniałe widowisko. Wielkie BRAWA !!!!

Dziękujemy również tym wszystkim, którzy w znaczący sposób wspomogli organizację naszego przedsięwzięcia !!!

 

Powrót na górę strony