V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA Gdynia 2016

DSC 0336W dniach 27-28.05.2016r., drużyna IPA Poznań wzięła udział
w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej IPA Gdynia 2016, którego organizatorem była Region IPA Gdynia oraz NSZZP KMP w Gdyni. Poznaniacy wyróżnieni zostali Pucharem  Fair Play Turnieju.


Ceremonia otwarcia odbyła się na obiekcie Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni.
Otwarcia turnieju dokonali : mł. insp. Ewa Pachura – z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, insp. Robert Leksycki – Komendant Miejski Policji w Gdyni, Leszek Gurski – Komendant Powiatowy Policji w Pucku, Witold Drzażdżyński – I  Wiceprezydent IPA Polska, Maciej Matoń – Przewodniczący Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, Karol Świgoński – Przewodniczący Regionu IPA Gdynia, Bożena Bieda – Przewodnicząca NSZZP KMP Gdynia.
Do rywalizacji sportowej przystąpiło 20 zespołów reprezentujących służby mundurowe z całej Polski oraz zaprzyjaźniona drużyna z Rumunii – IPA Bihor.
Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Do następnej fazy  turnieju awansowały 4 najlepsze zespoły z każdej grupy. 
Drużyna Regionu IPA Poznań w odmłodzonym składzie (po raz pierwszy grało w niej 5 nowych zawodników ) zagrała w Grupie C i rywalizowała z drużynami IPA Bihor
z Ruminii, KWP Bydgoszcz, KMP Opole i  KPP Ozorków
Pierwszy mecz z KMP Opole zakończył się zwycięstwem IPA Poznań 1:0, kolejny z KWP Bydgoszcz 1:2, potem mecz z IPA Bihor 0:0 i na koniec zwycięstwo z KPP Ozorków 7:2. Trzema bramkami w tym meczu popisał się Krzysztof Woźniak.
Drugi dzień rozgrywek poznaniacy rozpoczęli meczem z drużyną IPA Lublin. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 0:0. Również dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i o wyniku zadecydowały rzuty karne. Rzuty karne przyniosły dużo nerwów a zwycięsko z nich wyszła drużyna IPA Poznań wynikiem 3:2 – wspaniała parada naszego bramkarza Macieja, który wybronił 2 rzuty karne.

Kolejny mecz rozegrany z drużyną KWP Łódź niestety zakończył się naszą przegraną 1:3 i w efekcie zakończyliśmy rozgrywki na V miejscu.
Końcowa klasyfikacja zawodów:
I miejsce  - KWP Olsztyn
II miejsce – KWP Łódź
III miejsce – NSZZP KWP Bydgoszcz
IV miejsce -  Reprezentacja Polskiej Policji
Drużyna IPA Poznań otrzymała również Puchar Fair Play Turnieju, za postawę na murawie oraz doping na trybunach.
Rozgrywane mecze dostarczyły wiele emocji nie tylko zawodnikom, ale także kibicom, którzy licznie  gromadzili się na stadionie.

Skład drużyny IPA Poznań:
- Maciej Lubczyński
- Michał Bartkowiak
- Krzysztof Woźniak
- Jakub Segieda
- Tomasz Gawron
- Przemysław Bąkowski
- Łukasz Czarnuch
- Paweł Busza
- Szymon Klój
- Bartosz Cieruch
- Krzysztof Zastróżny
- Robert Mak / trener /
DSC 0205

 

Powrót na górę strony