IPA Poznań z wicemistrzostwem w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży

20160318 164039Reprezentacja Regionu IPA Poznań wzięła udział w Turnieju Piłkarskim organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży. Ipowcy zajęli drugie miejsce i kolejne trofeum trafiło do zbiorów drużyny.

W dniu 18.03.16.r w ładnej sali w Budzyniu odbył się II Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego w Chodzieży . W turnieju uczestniczyło 8 zespołów pośród których była również zaproszona przez organizatora drużyna IPA Poznań.

Zespół IPA wystąpił w grupie B wraz z zespołami KPP Czarnków, KPP Chodzież oraz Stróżewo (sponsor).

W pierwszym meczu IPA Poznań długo prowadziła 2-0 z ekipą z Stróżewa jednak rozluźnienie w końcówce spotkania przyczyniło się do starty dwóch bramek (druga na 10 sekund przed końcem spotkania…)

W drugim pojedynku z silnym zespołem gospodarzy imprezy ekipa z Poznania odniosła skromne ale bardzo cenne zwycięstwo 1-0 . Niestety w pojedynku tym groźnej kontuzji (bez udziału rywali) doznał Mateusz Przybyłowicz.

Trzeci mecz z KPP Czarnków zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem 5-1 teamu z Poznania.

Grupowe rezultaty dały pierwsze miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej w której w półfinale przyszło zmierzyć się z KPP Oborniki. I tym razem chłopacy z IPA stanęli na wysokości zadania pewnie wygrywając 3-0 i zdobywając awans do finału w którym czekał  na nich zespół policjantów z Piły. W zgodnej opinii uczestników turnieju był to z sportowego punktu widzenia najbardziej zasłużony skład finału.

Po zaciętym i wyczerpującym meczu padł bezbramkowy remis i sędziowie (co zasługuje na szczególne podkreślenie bardzo dobrze prowadzący cały turniej) zarządzili serię 3 rzutów karnych. Pierwsi strzeli policjanci z Piły. Po 3 seriach na tablicy wyników widniał remis i konieczne było dalsze („do skutku”) wykonywanie karnych. Tam na wysokości zadania stanął niezawodny bramkarz IPA Poznań Maciej Lubczyński który aż trzykrotnie wychodził z pojedynków z wykonującymi karne obronną ręką i dawał swym kolegom z IPA szanse na skuteczne zakończenie kolejnych serii rzutów karnych i zwycięstwo w turnieju. Niestety ci , chyba zmęczeni trudami turnieju bądź brakiem doświadczenia pudłowali, aż w końcu skutecznie karny wykonali rywale i w ten sposób policjanci z Piły zajęli pierwsze miejsce a zespół z Poznania zajął drugą pozycję (nie przegrywając w całym turnieju żadnego pojedynku).

Dobra gra zawodników IPA Poznań została również dostrzeżona przy wyróżnieniach indywidualnych : najlepszym bramkarzem Maciej Lubczyński - który to już raz… ;-)  , najlepszy zawodnikiem turnieju Tomasz Gawron, a nagrodę Fair Play przyznano kontuzjowanemu Mateuszowi Przybyłowicz.

Należy bezsprzecznie zauważyć bardzo dobrą organizację imprezy (zasłużone ukłony dla koleżanek Elżbiety Żulewskiej i Karoliny Smardz-Dymek z IPA Chodzież), świetne sędziowanie, fajne zaplecze turnieju, wyśmienity catering serwowany w szkolnej stołówce (wszyscy zawodnicy wzdychali nad pyszną zupą i smakowitą kiełbasą), nieocenione wsparcie sponsorów min. firmy Zakład Produkcyjno – Handlowo –Usługowy Sławomir Lisiewicz, Stróżewo.

Po turnieju wszyscy uczestnicy udali się do Restauracji Platinum gdzie przyjęci zostali obfitym posiłkiem po którym trwała dobra zabawa.
DSC 0260 
Skład zespołu IPA Poznań:


Maciej Lubczyński

Michał Bartkowiak

Tomasz Jagłowski

Marcin Kaptur

Mateusz Przybyłowicz

Arkadiusz Korcz

Piotr Dębski

Tomasz Gawron

Jakub Segieda

Powrót na górę strony