Koszyce 2015

DSC 0560Na zaproszenie przyjaciół ze Słowacji piłkarze Regionu IPA Poznań, w dniach 3-6 grudnia br. wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Koszyce 2015. Zajęli czwarte miejsce i kolejne trofeum zajęło miejsce wśród nagród gromadzonych przez wiele lat.
W dniu przyjazdu odbyła się odprawa kierowników drużyn, na której wszyscy zapoznali się z regulaminem rozgrywek oraz podziałem na grupy. Okazało się też, że z 14 zgłoszonych drużyn do rozgrywek ostatecznie stanie 12 drużyn. Zespół IPA Poznań trafił do grupy A razem z drużynami gospodarzy i węgierskimi.
Z zawodnikami kilku drużyn znaliśmy się już z różnych rozgrywek. Byli naszymi gośćmi także na organizowanych przez nas Turniejach w  Błażejewku i Kiekrzu.

Drużyna IPA Poznań rozpoczęła jako pierwsza turniejowe rozgrywki z węgierską drużyną IPA Nyiregyaza zakończony zwycięstwem 2:1.
Następny mecz z gospodarzami, mimo zaciętej walki,  zakończył się minimalną przegraną 0:1. Kolejna walka to zwycięstwo 5:3, a na zakończenie dnia mecz z IPA Cegled (Węgry)  i remis 1:1. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy ze starymi znajomymi z IPA Gyongyos (Węgry), który zakończył się wygraną 3:0!

Po meczach grupowych do dalszych rozgrywek awansowało 8 drużyn, które rozegrały mecze ćwierćfinałowe. Naszym przeciwnikiem była drużyna Restauracja Zakrada i mecz zakończył się  remisem 0:0. Rozpoczęła się dramatyczna dogrywka czyli  seria 3  rzutów karnych. Po pierwszych dwóch  rzutach wynik 1:1, a następnie wspaniała obrona naszego niezawodnego bramkarza Macieja Lubczyńskiego i  ostateczna  wygrana 3:2.
W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z kolegami z węgierskiego Debreczyna i mimo zaciętej walki przegraliśmy 1:0. Następnie poznaniacy zagrali o trzecie miejsce lecz, po bardzo emocjonującej walce, to Węgrzy wygrali. Choć nasza drużyna nie stanęła na tzw. „pudle”, to i tak wszyscy odczuwali wiele satysfakcji z rywalizacji w tak mocnej grupie.
Zwycięzcom Turnieju została drużyna gospodarzy Turnieju -  IPA Kosice.
Sobotnie popołudnie to wspólne spotkanie i wręczenie pucharów i upominków oraz krótkie zwiedzanie rynku w Koszycach,  na którym rozpoczął się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy.
DSC 0601
Drużyna IPA Poznań


Robert Mak / trener /

Michał Bartkowiak

Tomasz Jagłowski

Maciej Lubczyński

Piotr Dębski

Jakub Segieda

Radosław Przybyłowicz

Jakub Przybyliński

Tomasz Motyl

Tomasz Maciejewski

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w rozgrywkach Turniejowych !!!!

Powrót na górę strony