Szreniawa 2015 - Festyn Rodzinny

DSC 0002Już czternasty raz  mieszkańcy Poznania spotkali się na rodzinnym pikniku w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego Szreniawie. Impreza, organizowana między innymi przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu, odbyła się pod hasłem „Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą”. Do akcji włączyli się również członkowie Regionu IPA Poznań.

Wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację, przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji oraz gier i zabaw nie tylko dla najmłodszych.
Policjant z Komisariatu Wodnego z towarzyszącym mu psem służbowym o imieniu Rambo przeprowadził pogadankę dla dzieci o tym, jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psów i co robić w razie ataku.  Udzielał także zgromadzonym szczegółowego instruktażu dot. bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą.
Mieszkańcy mogli podziwiać również umiejętności przewodników i psów służbowych na specjalnie zorganizowanym  pokazie. Na imprezie nie zabrakło także koni służbowych wraz z jeźdźcami z Zespołu Konnego.
Koleżanki i koledzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów (Region IPA Poznań), zaprezentowali swoje zbiory czapek i mundurów policyjnych z różnych stron świata. W każdym mundurze można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych nie brakowało. IPA ufundowała także nagrody dla dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych konkursach.
Na wysokości zadania stanęło także Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie udostępniając zwiedzającym cały wachlarz atrakcji w postaci pokazów maszyn i ciągników rolniczych, wypieku chleba, wędzenia wędlin, tkania na krośnie, wyrobu świec z naturalnego wosku pszczelego, pracy twórców ludowych i rzemieślników.
Zainteresowanie, jakim cieszą się tego typu imprezy pokazuje, że mieszkańcy Wielkopolski chcą czerpać wiedzę i doświadczenia policjantów w zakresie kształtowania bezpiecznych form wypoczynku i dbania o bezpieczeństwo osobiste i publiczne.

I jak co roku wszyscy, którzy zjawili się w gościnnych progach Muzeum, bawili się doskonale podczas przygotowanych atrakcji.

 

Powrót na górę strony