XVII Międzynarodowy Turniej Piłkarski IPA - Kiekrz 2015

DSC 0061Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, który na stałe wpisał się na kartach historii działalności Regionu IPA Poznań, odbył się w Kiekrzu już po raz siedemnasty. Zwycięski Puchar zdobyła reprezentacja gospodarzy Regionu IPA Poznań.

Tegoroczne rozgrywki Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Poznańskiego oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.
W piątkowe przedpołudnie (29 maja)  do rozgrywek turniejowych przystąpiło 14 drużyn piłkarskich: zaprzyjaźnionych służb mundurowych, w tym Służby Kontrwywiadu Wojskowego Warszawa, Straży Miejskiej Poznań, Aresztu Śledczego z Poznania, Inspekcji Transportu Drogowego, Zakładu Karnego w Rawiczu,   policjantów z KWP w Poznaniu oraz drużyny „ipowców” z Węgier, Częstochowy, Gniezna, Jarocina i Poznania.
Startujące w rozgrywakach drużyny

Wiceprezydent Sekcji Polskiej IPA , Prezez Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz Przewodniczący Regionu IPA Poznań - kol. Witold Drzażdżyński o godz. 10.00 ogłosił rozpoczęcie XVII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Kiekrz 2015.

Nad Kiekrzem podczas Turnieju świeciło słońce, co napawało wszystkich dużym optymizmem. Drużyny wybiegały na boiska zmotywowane.
a w międzyczasie...

rozgrzewka...

Gra była bardzo wyrównana, a mecze zacięte. Wszyscy zawodnicy wykazali się pełnym zaangażowaniem. Na szczęście obyło się bez poważnych kontuzji.
Po zaciętej rywalizacji w pierwszym dniu Turnieju, wyłoniono 8 drużyn, które w sobotę rozpoczęły dalsze rozgrywki o zwycięski laur. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Cztery drużyny weszły do półfinału.

Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy IPA Poznań a reprezentacją Zakładu Karnego z Rawicza.
Brawurowe akcje i świetna koordynacja gry poznańskiego zespołu dały rezultaty. Drużyna Regionu IPA Poznań zwyciężyła Turniej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zakładu Karnego z Rawicza , a trzecie miejsce na podium zajęli koledzy IPA z Częstochowy.
radość po wygranym meczu

Turniej zakończył się uroczystą galą, na której wręczono puchary, medale, nagrody rzeczowe  i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięski puchar, w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, wręczył mł.insp. Maciej Nestoruk I Zastępca  Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.
Puchar Fair Play Turnieju ufundowany przez Prezydenta Miasta Poznania otrzymała drużyna Kontrwywiadu Wojskowego z Warszawy.
trzy zwycięskie drużyny

Najlepszym strzelcem Turnieju został reprezentant Zakładu Karnego w Rawiczu – zdobywca 9 bramek.
Najlepszym zawodnikiem został kolega z drużyny IPA z Węgier.
Najlepszym Bramkarzem Turnieju wybrano reprezentanta Regionu IPA Poznań Macieja Lubczyńskiego.


Skład drużyny Regionu IPA Poznań:
Tomasz Gawron, Dominik Matuszak, Maciej Megger, Krzysztof Zastróżny, Paweł Linke, Michał Bartkowiak
Tomasz Jagłowski, Mateusz Przybyłowski, Arkadiusz Korcz, Maciej Lubczyński, Krzysztof Woźniak, Tomasz Maciejewski, Marcin Kaptur


DSC 0327Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach za chęci, zaangażowanie, koleżeńską rywalizację i za wspaniałe widowisko !!!


 

 

Powrót na górę strony