Wizyta policjantów z Sri Lanki

DSC 0116Region IPA Poznań  8 i 9 września gościł policjantów z Sri Lanki. Goście zatrzymali się w Poznaniu w drodze powrotnej jadąc z  Kongresu Światowego  IPA.

Delegacja IPA SRI Lanka reprezentowana była przez:

- V-ce Prezydenta Nichal Samarakoon

- Sekretarza Generalnego Hemachandra Dias

W poniedziałkowe przedpołudnie Przewodniczący Regionu IPA Poznań Witold Drzażdżyński wspólnie z członkiem Regionu Radkiem Słabaczewskim pokazali  gościom cześć Poznania  rozpoczynając od zwiedzenia najstarszej części Poznania Ostrowa Tumskiego, na którym wznosi się wspaniała katedra. Goście obejrzeli także  makietę Poznania przedstawiającą  Poznań w I połowie XVII wieku. Punktualnie o 12.00 wszyscy zjawili się pod Ratuszem by zobaczyć jedną z atrakcji Poznania trykające się Poznańskie Koziołki. Nasi goście zwiedzili również Poznańską Farę, Plac Wolności a następnie po posiłku z regionalnymi przysmakami udali się do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mł. insp. Maciej Nestoruk zastępca Komendanta Miejskiego  przedstawił codzienną służbę  policjantów i oprowadził gości po gmachu.

Drugiego dzień pobytu delegacje z Sri Lanki pojechała do Kórnika, gdzie goście zwiedzili Zamek Kórnicki oraz obejrzeli Rogalińskie Dęby.
Powrót na górę strony