"...Wiosna, wiosna, wiosna - ach to Ty...."

DSC 0142W przecudnie słoneczne i ciepłe sobotnie popołudnie członkowie i sympatycy Regionu IPA Poznań wraz z rodzinami zebrali się nad jeziorem w Łęknie by wspólnie powitać wiosnę i utopić Marzannę – symbol zimy.

Kilkanaście rodzin przyjechało do Łękna, by wspólnie bawić się na świeżym powietrzu. Wszyscy, już bardzo spragnieni wiosennego ciepła, zgromadzili się by wziąć udział w różnych zabawach przygotowanych przez organizatora.
DSC 0102


O godzinie 13.00 Prezes Regionu IPA Poznań Witek  Drzażdżyński  ogłosił przez megafon, że za chwilę wspólnie pożegnamy zimę i tradycyjnie, w wodach jeziora, utopimy Marzannę.

Wszyscy dorośli byli pełni podziwu dla swoich pociech, które z wielką fantazją i zaangażowaniem  zrobiły Marzannę. Gdy kukła była gotowa, wszyscy ramię w ramię, dzieci i dorośli, ruszyli w stronę jeziora. Tam kukła została podpalona i wrzucona do wody, a po wodzie niosło okrzyk „…uciekaj zimo…”

Kolejnym punktem programu było szukanie dwóch maskotek Sierżanta Pyrka. Tu prym wiodły dziewczynki.
Potem przyszedł czas na zabawę.  Maluchy i ich rodzice wszyscy wsiedli  na bryczkę i ruszyli na objazd bo malowniczej okolicy.  Pan Woźnica starał się jak mógł by czas w drodze nie dłużył się i nie znudził nikogo. Maluchy aż piszczały z uciechy.

Podczas, gdy jedni rozkoszowali się malowniczymi widokami podczas konnej przejażdżki, inni wystartowali w konkursach rysunkowym, rzut lotkami oraz strzelania z wiatrówki.

Po podsumowaniu wyników konkursowych oraz po obradach komisji przyszedł czas na wręczenie nagród. Prezes Regionu IPA Poznań Witek Drzażdżyński rozdał nagrody wszystkim uczestnikom konkursów i nie tylko. Żadne dziecko nie zostało pominięte i otrzymało paczkę ze słodyczami oraz drobny upominek.

Było coś dla ducha ale i dla ciała. Uczestnicy z apetytem zjedli gorącą grochówkę, zakąszając specjalnie upieczonym na tą okazję chlebem ze smalcem. A później wszyscy zebrali się przy ognisku by na ogniu upiec kiełbaski.

Wszyscy rozstawali się w znakomitych humorach, zadowoleni z udanej imprezy.

Powrót na górę strony