Miażdżące zwycięstwo piłkarzy IPA Poznań we Francji

DSC 0651Zwycięski Puchar i ponad trzydzieści strzelonych bramek to wynik przywieziony przez drużynę IPA Poznań z Francji. Piłkarski zespół reprezentował Polskę na pierwszym Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Alain Lefebvre, organizowanym przez IPA Francja Północna. Impreza odbyła się 15 i 16 marca br. w miejscowości Roubaix.

Reprezentacja Regionu IPA Poznań wzięła udział w pierwszym Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Alain Lefebvre, organizowanym przez IPA Francja Północna. Impreza odbyła się 15 i 16 marca br. w miejscowości Roubaix. O laur zwycięstwa walczyło 8 drużyn, w tym 5 zagranicznych z Włoch, Belgii, Szwajcarii, Niemiec i Polski.
DSC 0230


Do Roubaix niedaleko Lille, grupa z Poznania dotarła w piątek (14.03.br.). Na miejscu przywitała gości Prezydent IPA Francji Pani Rose Lourme oraz Prezes IPA Nord-Pas-de-Calais  Pan Paweł Lourme – gospodarz imprezy. Wszystkie drużyny wraz z osobami towarzyszącymi zakwaterowane zostały w Narodowej Akademii Policyjnej. Tam też, przy symbolicznej lampce wina,  odbyło się spotkanie organizatorów i gości by omówić szczegóły oraz regulamin zawodów.

Osiem drużyn zostało podzielone na dwie grupy. Mecze rozgrywane były w systemie dwa razy 15 minut, z kilkuminutową przerwą.

Polacy w swojej grupie wylosowali drużyny: Sion ze Szwajcarii, Policji Miejskiej z Roubaix oraz  Policji Narodowej z Paryża. 

Pierwszy dzień (15.03.br.) turniejowych rozgrywek rozpoczął mecz pomiędzy drużynami z Polski i Szwajcarii. Rywalizacja wzbudzała ogromne emocje zarówno zawodników jak i kibiców obydwu zespołów. Przez pierwsze minuty sytuacja na boisku wydawała się spokojna. Miało się wrażenie, że obie drużyny dopiero rozgrzewają się do prawdziwego natarcia. I tak rzeczywiście było. W kolejnych minutach  zawodnicy poznańskiej drużyny przetoczyli się jak walec po boisku, miażdżąc  przeciwników i wygrali mecz stosunkiem bramek 6 : 1.

Niewątpliwie już po kilku rozegranych przez inne drużyny meczach, Poznaniacy stali się faworytami Turnieju.

W kolejnych meczach, brawurowe akcje podbramkowe i świetna koordynacja gry  całego zespołu IPA Poznań dały wspaniałe rezultaty.  Zawodnicy doskonale kierowali akcją swoich rozgrywających i pokazali kilkanaście efektownych akcji kończących się celnymi strzałami w bramki przeciwników. Nie bez znaczenia dla ostatecznych wyników było także zaangażowanie poznańskiej drużyny na obronie własnej bramki.

Rywalizacja z drużyną z Paryża zakończyła się wynikiem 8:2 dla polaków. Natomiast mecz z gospodarzami z Roubaix zakończył wynik 17:0.

W tak pięknym stylu i miażdżącymi inne drużyny wynikami drużyna IPA Poznań weszła do półfinałów.

Kolejny dzień Turnieju (16.03.br.) był dniem rozgrywek półfinałowych i finału.

Drużyna z Poznania rozegrała półfinałowy mecz z drużyną Piłkarskiej Ligi Policyjnej Francji Północnej wygrywając go 3:1.

Niemalże w samo południe rozpoczął się mecz, który wzbudził olbrzymie emocje. To mecz finałowy. Naprzeciw siebie stanęły drużyny IPA Poznań  i Szwajcarii.

Już od początku  meczu Polacy przejęli  inicjatywę i szybko wyszli na prowadzenie. Przepiękne i odważne akcje w ataku, determinacja polskiego zespołu i nad podziw zgrane kopnięcia zaowocowały kolejnymi bramkami. Także i w tej rywalizacji Polacy okazali się lepsi i wygrali  4:1, zdobywając zwycięski Puchar

Rozegrany mecz pokazał również, iż Poznaniacy to  zawodnicy z klasą, grający brawurowo, odważnie i z determinacją, ale jednocześnie zgodnie ze wszystkimi zasadami fair play. Zafundowali wszystkim piękne widowisko na wysokim poziomie zarówno pod względem techniki jak i  operowania piłką.

Podziękować należy organizatorom Turnieju, za wspaniały sportowy spektakl, przebiegający w przyjacielskiej atmosferze. Oby więcej takich inicjatyw, albowiem stanowią one wspaniałą okazję do propagowania sportu i integracji  środowiska nie tylko policyjnego.

Dla drużyny z Poznania zwycięstwo w Turnieju miało jeszcze jedno znaczenie. Francja wraz z Belgią to kraje, które rekomendowały Polskę w staraniach o członkowstwo w IPA. Pierwsze kontakty zostały nawiązane właśnie w Poznaniu. Tu też powstała Sekcja Polska IPA i do dnia dzisiejszego ma swoją siedzibę.

DSC 0053
  Reprezentacja IPA Poznań

Maciej Lubczyński - kapitan
Michał Bartkowiak
Tomasz Jagłowski
Marcin Kaptur
Tomasz Maciejewski
Dominik Matusiak
Mateusz Przybyłowicz
Radosław Przybyłowski
Arkadiusz Korcz
Krzysztof Zastróżny
Robert Mak - trener

 

Powrót na górę strony