IPA Poznań na 22 Finale WOŚP w Poznaniu

DSC 001512 stycznia br. odbył się 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu stanęło miasteczko Służb Mundurowych, Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, na którym wszystkie te służby prezentowały swoje wyposażenie oraz podejmowane na co dzień działania.


Na Finale obecny był również Region IPA Poznań, który na swoim stoisku zaprezentował zbiory umundurowania Policji z całego świata. Każdy mógł ubrać mundur i stać się na chwilę policjantem z Anglii, Niemiec, Holandii, Brazylii, Szwecji oraz wielu innych państw.

Na scenie uczestniczyliśmy w licytacjach przedmiotów, z których dochód był umieszczany w skarbonkach WOŚP - m.in. czapka policjanta z Wielkiej Brytanii została wylicytowana za kwotę 700 zł.

Każde dziecko, które odwiedziło nasze stoisko na pamiątkę otrzymało plakietkę z IPO-Pyrkiem – naszą maskotką z sercem orkiestry oraz inne drobne upominki i słodkości.

Na głównej licytacji dzięki naszemu koledze Arkadiuszowi Skrzypczakowi zaprezentowane były mistrzowskie rękawice bokserskie Piotra Adamka z dedykacją, które zostały przeznaczone na licytację internetową. Liczymy na osiągnięcie dużej kwoty dla WOŚP.Powrót na górę strony