Mikołaj z czołgiem RUDY 102

DSC 0314 640x428W niedzielę 8 grudnia Region IPA Poznań jak co roku zorganizował spotkanie Mikołajkowe dla naszych najmłodszych. Tegoroczne spotkanie dzięki uprzejmości Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyło się w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.


Nasi najmłodsi mogli obejrzeć zbiory broni pancernej z okresu II wojny światowej oraz już młodsze eksponaty tej broni.

Uwagę wszystkich wzbudził czołg T-34 , który uczestniczył w nagraniu serialu „ Czterej pancerni i Pies”. Każdy z uczestników mógł wejść do środka i poczuć się Olgierdem , Jankiem, Gustlikiem i Grzegorzem – to była duża frajda.

Najciekawszym jednak eksponatem był czołg niemiecki Panzer IV z okresu II wojny światowej wydobyty z nurtów rzeki i przywrócony do jazdy. Poza bronią pancerną mogliśmy zapoznać się z makietami Twierdzy Poznań z XVIII wieku oraz Bitwy Pod Grunwaldem. Na koniec zapoznaliśmy się z Salą Tradycji poświęconą Wojskom Wielkopolskim II Rzeczypospolitej.

Na zakończenie każdy z naszym milusińskich otrzymał słodycze i drobne upominki przygotowane przez Region IPA Poznań, a w rolę Mikołaja wcielił się Przewodniczący Regionu Witold Drzażdżyński.IPA Poznań

Powrót na górę strony