Policjanci dla chorych dzieci zorganizowali festyn

DSC 0002 640x428Jak co roku Region IPA Poznań włączył się do akcji charytatywnej organizowanej przez policjantów z Poznania. XII edycję  Festynu „Niebiescy Dzieciom” odwiedziło tysiące poznaniaków i Wielkopolan. Cel jak co roku był ten sam – wsparcie dla poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera.

Od wielu już lat Festyn Charytatywny „Niebiescy Dzieciom”, choć organizowany przez policjantów, jest imprezą wszystkich służb mundurowych Poznania. Polska ma swojego Owsiaka, a poznaniacy mają swoich "niebieskich". Jednak cel przyświecający wszystkim jest jeden - pomoc chorym, skrzywdzonym przez los, dzieciom.
DSC 0014 640x428
Policjanci, strażacy, żołnierze, celnicy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele wielu firm, organizacji, stowarzyszeń i urzędów robią wszystko, aby festyn z roku na rok był bardziej atrakcyjny. Tylko od dwunastu już lat  cel imprezy nie ulega zmianie. To wspieranie działalności Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera w Poznaniu.

Konkursy dla dzieci i całych rodzin, stoiska tematyczne, artyści występujący na scenie i liczne pokazy to tylko część tego co przygotowano dla uczestników festynu. Przejażdżka bryczką, zdjęcia w siodle z poznańskimi policjantami, pokazy dyscypliny i skuteczności psów policyjnych, pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej i służb medycznych to kolejne atrakcje minionej soboty. 
IMG 3920 640x427
Nie brakowało tłumów przy stoisku zorganizowanym przez koleżanki i kolegów z Regionu IPA Poznań. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie w policyjnej czapce z różnych państw. Była to okazja do pokazania imponującego, ipowskiego zbioru mundurów policyjnych. Wszystkie pociechy nie odeszły od stoiska bez jakiegoś upominku.
Powrót na górę strony