Turniej piłkarski w Oradei

druynaW dniach 22-26 maj 2013 r. reprezentacja IPA Poznań, na zaproszenie kolegów IPA Oradea, brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki  Nożnej w Rumunii.

Do rywalizacji o trofeum stanęło 22 drużyny,  w tym dwie zagraniczne z Węgier i Polski. Turniej rozpoczął się losowaniem grup. Drużyna IPA Poznań zmagała się z pięcioma rumuńskimi drużynami  w swojej grupie. 
 
Przygotowania do rozgrywek


Walka była bardzo zacięta ale też wyrównana. Gra była brawurowa, odważna  i prowadzona z determinacją , ale jednocześnie zgodnie ze wszystkimi zasadami fair play. Wszystkie rozgrywki wzbudzały ogromne emocje zarówno wśród zawodników jak i kibiców.  Poznańscy zawodnicy dzielnie walczyli o wyjście z grupy.  Pokazali kilka doskonałych  akcji rozgrywających i efektownych akcji pod bramkami przeciwników. Nie bez znaczenia było także ich zaangażowanie na obronie własnej bramki.  Brawurowe akcje podbramkowe i świetna koordynacja gry  całego zespołu  dały rezultat i padło kilka efektownych bramek.  Nie można też nie wspomnieć o świetnej grze bramkarza reprezentacji  IPA Poznań , który świetną obroną  udowodnił kolejny raz, że jest mocnym filarem zespołu.


druyna                                        Drużyna Regionu IPA Poznań

Poznańska drużyna, pomimo pełnej poświęcenia grze zawodników , nie zajęła czołowego miejsca Turnieju. Zdecydowały o tym rzuty karne w ostatnim rozegranym meczu.  Jednakże zajęcie dziewiątego miejsca wśród 22 drużyn, bardzo ucieszyło nie tylko Witka Drzażdżyńskiego Prezesa Regionu IPA Poznań ale również wszystkich, którzy towarzyszyli zawodnikom. Kolejny puchar zajmie poczytne miejsce w siedzibie Stowarzyszenia.

Uroczyste zakończenie Turnieju - bankiet

Powrót na górę strony