WOŚP I My !!!

IMG 7611 640x427Na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu już kolejny raz powstało mundurowe miasteczko, by wspólnie przyłączyć się do akcji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Funkcjonariusze różnych służb, wspólnie z wolontariuszami,  kwestowali dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów przyciągając różnymi atrakcjami mieszkańców miasta. Wśród nich byli także członkowie Regionu IPA Poznań.

W miasteczku mundurowym swoje stoiska postawiły wszystkie  formacje, których codzienna służba skupia się na ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, a także dbaniu o bezpieczeństwo i porządek.

Policyjne centrum stanowiły dwa stoiska, na których policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej rozdawali różnego rodzaju materiały profilaktyczne i  edukacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zorganizowali konkursy dla najmłodszych.  Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Poznań pokazali mundury policji z różnych stron świata. Nie brakowało chętnych by zrobić sobie zdjęcie w czapce policjanta z Anglii, Chorwacji, Niemiec i innych.  A wszystko to za przysłowiową „złotówkę" na rzecz XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Członkowie Regionu przekazali również  przedmioty, które Przewodniczący Witold Drzażdżyński, wspólnie z kolegą ze Straży Miejskiej, licytował na scenie.  Album z podpisem Natalii Partyki, strój ludowy z Tatarstanu, czapka polowa policjanta holenderskiego i kalendarze wydane z okazji XX lecia  IPA w licytacjach osiągnęły niezłą sumkę, która zasiliła konto WOŚP.
IMG 7783 640x427
IMG 7794 640x427

Policjanci pokazali również mieszkańcom sprzęt, który na co dzień wykorzystują w codziennej służbie. Była policyjna łódź Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, patrolująca akweny wodne, a także videorejestrator Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.  Były też konie służbowe z Ogniwa Konnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu.
Mieszkańcy Poznania okazali się hojnymi darczyńcami i wielkopolska Policja przekazała  organizatorom XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilka zapełnionych puszek.

Powrót na górę strony