Trzeba pomóc - POMAGAMY !

XI edycja Festynu Charytatywnego „Niebiescy Dzieciom” odbyła się  w 17Poznaniu . Otoczenie poznańskiej Areny tętniło życiem. Imprezę odwiedziło prawie 8 tysięcy poznaniaków i Wielkopolan. Cel jak co roku był ten sam – wsparcie dla poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera i jak co roku do akcji włączyli się członkowie Regionu IPA Poznań.

Od wielu już lat Festyn Charytatywny „Niebiescy Dzieciom”, choć organizowany przez policjantów, jest imprezą wszystkich służb mundurowych Poznania. Policjanci, strażacy, żołnierze, celnicy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele wielu firm, organizacji, stowarzyszeń i urzędów robią wszystko, aby festyn był atrakcyjny. Od jedenastu już lat tylko cel imprezy nie ulega zmianie. To wspieranie działalności Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschnera w Poznaniu. To przede wszystkim chęć niesienia pomocy dzieciom, których dotknął los i choroba.
14Konkursy dla dzieci i całych rodzin, stoiska tematyczne, artyści występujący na scenie i liczne pokazy to tylko część tego co przygotowano dla uczestników festynu. Przejażdżka bryczką, zdjęcia w siodle z poznańskimi policjantami, pokazy dyscypliny i skuteczności psów policyjnych, pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej i służb medycznych to kolejne atrakcje minionej soboty. 
19Nie brakowało tłumów przy stoisku zorganizowanym przez koleżanki i kolegów z Regionu IPA Poznań. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie w policyjnej czapce z różnych państw. Była to okazja do pokazania imponującego, ipowskiego zbioru mundurów policyjnych. Wszystkie pociechy nie odeszły od stoiska bez jakiegoś upominku.
12
Powrót na górę strony