KWP - To juz dziesiąte spotkanie z mieszkańcami Poznania w Szreniawie

11Po raz dziesiąty mieszkańcy Poznania spotkali się na  pikniku, współorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Krajową Radę Spółdzielczą, w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Impreza odbyła się pod hasłem „Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą”. I jak co roku wszyscy, którzy zjawili się w gościnnych progach Muzeum, bawili się doskonale podczas przygotowanych atrakcji.

Inicjatorami organizacji festynu są policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Do współpracy zapraszają także inne podmioty. Tegoroczny piknik był jubileuszowym bo już X.
Wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację, przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji oraz gier i zabaw nie tylko dla najmłodszych.
Na imprezie nie mogło zabraknąć Szefa wielkopolskich policjantów insp. Krzysztofa Jarosza, który na uroczystej gali został odznaczony medalem Stanisława Staszica Prekursora Spółdzielczości Polskiej w uznaniu zasług dla partnerstwa spółdzielczości na terenie województwa wielkopolskiego.
medal
Jak każdego roku nie zabrakło ulubieńca najmłodszych Sierżanta Pyrka, który poprzez zabawę uczył pociechy bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.
28
Policjant z Komisariatu Wodnego z towarzyszącym mu psem służbowym o imieniu Rambo przeprowadził pogadankę dla dzieci o tym, jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psów i co robić w razie ataku.  Udzielał także zgromadzonym szczegółowego instruktażu dot. bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą.
27
Mieszkańcy mogli podziwiać również umiejętności przewodników i psów służbowych na specjalnie zorganizowanych  pokazach. Na imprezie nie zabrakło także koni służbowych wraz z jeźdźcami z Zespołu Konnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu.


Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu objaśniali uczestnikom festynu zasady bezpieczeństwa na drodze. Ponadto można było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując na komputerze próbne testy na prawo jazdy. Wielu chętnych miało wątpliwości co do niektórych zadań.
Koleżanki i koledzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów (Region IPA Poznań), zaprezentowali swoje zbiory w postaci czapek i mundurów policyjnych z różnych stron świata. W każdym mundurze można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych nie brakowało.
13
W trakcie imprezy dużą atrakcję stanowili także pracownicy z poznańskiego ZOO, ze swoimi „pupilami” sprawiając frajdę najmłodszym. Dzieci ciekawiło: jaki w dotyku jest wąż?, czy jaszczurka drapie? i jak szybko „biegnie” żółw?
Na wysokości zadania stanęło także Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie udostępniając zwiedzającym cały wachlarz atrakcji w postaci pokazów maszyn i ciągników rolniczych, wypieku chleba, wędzenia wędlin, tkania na krośnie, wyrobu świec z naturalnego wosku pszczelego, pracy twórców ludowych i rzemieślników.
Zainteresowanie, jakim cieszą się tego typu imprezy pokazuje, że mieszkańcy Wielkopolski chcą czerpać wiedzę i doświadczenia policjantów w zakresie kształtowania bezpiecznych form wypoczynku i dbania o bezpieczeństwo osobiste i publiczne.

 

Powrót na górę strony