Błażejewko 2012

P5190195Już po raz czternasty, w maju,  na boiskach gościnnego Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Błażejewku odbył się  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA 2012 organizowany przez Region Poznań.

W tym roku do rozgrywek turniejowych przystąpiło 15 drużyn piłkarskich, w tym drużyny IPA Alutys / Litwa / oraz IPA Gyöngöys / Węgry /. Których celem było zwycięstwo w rozgrywkach.
Tegoroczny turniej został objęty patronatem honorowym przez:
- Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Krzysztofa    Jarosza,
- Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka,
- Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego

W piątek, po  zaciętej walce, wyłoniono 8 drużyn, które w sobotnie przedpołudnie rozpoczęły dalsze rozgrywki o zwycięski laur. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Cztery drużyny weszły do półfinału.
W pierwszych półfinałowych meczach, drużyna gospodarzy IPA Poznań, ambitnie walczyła, lecz w dogrywce uległa drużynie KWP Bydgoszcz 1:0, natomiast IPA Gdynia pokonała IPA Częstochowa 3:0.
Tak więc do finału awansowały drużyny IPA Gdynia i KWP Bydgoszcz.  Natomiast w meczu o III miejsce spotkały się drużyny IPA Poznań i IPA Częstochowa. Gospodarze pokonali przeciwną drużynę z wynikiem 5:0.
P5190314Koledzy z Bydgoszczy okazali się  bezkonkurencyjni, zdobyli puchar wynikiem  4:1. Swoją drużynę bardzo wspierał Komendant Wojewódzki  insp. Wojciech Ołdyński.

Wieczorem, na wspólnym spotkaniu, insp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu i Arkadiusz Skrzypczak Prezydent IPA Polska wręczyli puchary i medale dla zwycięskich drużyn oraz  nagrody dla Najlepszego Strzelca i Bramkarza Turnieju.
P5190262Najlepszym Strzelcem Turnieju, z wynikiem 7 goli, został zawodnik KWP Bydgoszcz
Krzysztof Koralikowski

P5190266Natomiast laur Najlepszego Bramkarza trafił do rąk  Macieja Lubczyńskiego IPA Poznań (dlaczego nas to nie dziwi!!!!!).

P5190322Kolega Witold Drzażdżyński podziękował także Komendantowi Jaroszowi za ogromne wsparcie i pomoc przy organizacji Turnieju.

P5190269Również w trakcie zakończenia wręczony został Puchar Fair Play, który otrzymała drużyna IPA Alytus z Litwy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach za chęci, zaangażowanie, koleżeńską rywalizację i za wspaniałe widowisko !!!
Powrót na górę strony