KWP - Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki

W połowie grudnia br. chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przebywał w Wilnie i okolicach, dając liczne koncerty patriotyczne i kolędowe. Za swoja działalność, chór został uhonorowany przez panią Prezes Apolonię Skakowską z Centrum Kultury Polskiej na Litwie, Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki.

Muzycy zostali zaproszeni przez Prezesa Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. Stanisława Moniuszki w Wilnie, do uświetnienia występem patriotycznym 100 rocznicy Niepodległości Polski w Wilnie oraz utworami kolędowymi „ XXX Wigilii Polskiej” w Wilnie.

Chór wystąpił również z repertuarem patriotyczno – kolędowym podczas nabożeństwa w kościele w Mickunach, oraz w kościele św. Rafała Archanioła w Wilnie. Za swoja działalność Chór został uhonorowany przez panią Prezes Apolonię Skakowską z Centrum Kultury Polskiej na Litwie Złotą Statuetką im83. Stanisława Moniuszki.

Chór powstał pod koniec lutego 2003 roku. Od momentu powstania patronat nad nim sprawuje Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego. W czasie kilkunastu lat swojej działalności chór  uczestniczył w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, spotkaniach i uroczystościach państwowych środowiska policyjnego, międzynarodowych koncertach policyjnych.

 

 

Małgorzata Piechura/PG

  • Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki #1
  • Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki #2
  • Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki #3
  • Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki #4
  • Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki #5
  • Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uhonorowany Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki #6
Powrót na górę strony