KWP - Niebiescy wraz z przyjaciółmi grali i śpiewali kolędy

IMG 9174Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w uroczysty sposób zakończył okres kolędowania. Niebiescy wraz z przyjaciółmi już po raz drugi śpiewali i grali kolędy w Kościele Garnizonowym wielkopolskiej Policji w Poznaniu. Organizatorami koncertu byli ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan poznańskich policjantów oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

W jedynym w Polsce Kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu 31 stycznia br. o godz. 16.00 rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. W koncercie na zaproszenie Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udział wzięły Chór Parafii Farnej w Poznaniu oraz Kameralny Zespół Wokalny "Armia św. Jerzego". W tak uroczystej oprawie niebiescy wraz z przyjaciółmi zakończyli tradycyjny okres kolędowania.

Jako pierwszy wystąpił Chór Parafii Farnej w Poznaniu, który swoim ciekawym repertuarem trafnie wprowadził zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Dyrygentem chóru od 2000 roku jest Paweł Łuczak. Następnie zebrani mogli posłuchać Kameralnego Zespołu Wokalnego "Armia św. Jerzego", działającego przy Kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu,  pod dyrekcją Joanny Szynkowskiej vel Sęk. Ich oryginalne i ciekawe aranżacje kolęd spotkały się z dużym entuzjazmem widowni. Na zakończenie zaprezentował się gospodarz spotkania – Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją Michała Sergiusza Mierzejewskiego. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez publiczność, a wspólny finał nagrodzono owacjami na stojąco.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecny był merytoryczny patron policyjnego chóru prof. Antoni Grochowalski i przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego mł. asp. Przemysław Postaremczak. Koncertu wysłuchał również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski w towarzystwie byłego Komendanta Głównego Policji nadinsp. Zenona Smolarka. Pan Komendant wręczył dyrygentom Chórów podziękowania i drobne upominki. Po występach ksiądz prałat Stefan Komorowski podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wyraził słowa uznania dla pomysłodawczyni przedsięwzięcia – założycielki Chóru KWP w Poznaniu – podinsp. Małgorzaty Piechury. Wyraził też nadzieję, że te miłe spotkania i wspólne kolędowanie staną się tradycją.

Tegoroczny koncert pn. „Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy" został zorganizowany na kanwie sukcesu sprzed roku. Wówczas gościliśmy w Poznaniu Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

Powrót na górę strony